Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/Facebook.com

Motor Lublin - Wisła Puławy. Żółto-biało-niebiescy pewnie pokonali "Dumę Powiśla" - Zdjęcie główne

Michał Fidziukiewicz i spółka wygrali szósty mecz w tym sezonie | foto Motor Lublin/Facebook.com

Sport Po siedmiu meczach bez ligowej wygranej z rzędu Motor wreszcie się przełamał. Lublinianie wygrali 4:1 w 17. kolejce eWinner 2. Ligi z Wisłą Puławy.

Do sobotniego meczu rozgrywanego na Arenie Lublin z wyższej pozycji w tabeli podchodzili przyjezdni. Drużyna trenera Marka Saganowskiego miała za sobą serię siedmiu kolejnych ligowych meczów bez wygranej. Nastroje nie były najlepsze tym bardziej, że z pracą w ostatnich dniach pożegnał się Michał Żewłakow - dyrektor sportowy Motoru.

Początek spotkania nie zwiastował przełamania "Motorowców", bo Bartłomiej Bartosiak już w trzeciej minucie dał Wiśle prowadzenie. Zawodnik puławian przymierzył w okienko bezpośrednio z rzutu wolnego.

Gospodarze rzucili się do ataku, co przyniosło efekt w 24. minucie. Na listę strzelców wpisał się Michał Fidziukiewicz. Najskuteczniejszy zawodnik Motoru z bliska wykończył dośrodkowanie z prawego skrzydła.

Ten sam zawodnik strzelił gola na 2:1 na początku drugiej połowy - Fidziukiewicz tym razem wykorzystał rzut karny. Chwilę wcześniej faulowany w szestnastce był Damian Sędzikowski.

W 78. minucie było już 3:1 dla gospodarzy po bramce Piotra Ceglarza. Już w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Maciej Firlej.

Motor wygrał 4:1 i przeskoczył w tabeli Wisłę. Lublinianie są na siódmym miejscu z 25. punktami na koncie. "Duma Powiśla" ma tyle samo punktów, ale jest na ósmej pozycji.

Następnym rywalem żółto-biało-niebieskich będzie Znicz Pruszków. O kolejne trzy punkty w eWinner 2. Lidze Motor powalczy w najbliższą sobotę, 20 listopada. Start o godz. 16.

Motor Lublin - Wisła Puławy 4:1 (1:1)
Bramki: Fidziukiewicz 24', 55' (k), Ceglarz 78', Firlej 90'+2 - Bartosiak 3'.
Motor: Madejski – Błyszko (84' Cichocki), Moskwik, Wójcik, Najemski, Sędzikowski (84' Rak), Kołbon (64' Król), Kusiński, Ryczkowski (72' Vitinho), Ceglarz (84' Firlej), Fidziukiewicz.
Wisła: Owczarzak – Cheba, Pielach, Cyfert, Wawszczyk, Ednilson (87' Wiech), Puton (87' Lisowski), Kondracki (69' Banach), Carlos Daniel, Bartosiak (40' Kuban), Drozdowicz (69' Ruiz-Diaz).
Żółte kartki: Ceglarz, Moskwik - Bartosiak.
Widzów: 2351.