Radunia Stężyca - Motor Lublin. Bolesna porażka żółto-biało-niebieskich

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/Archiwum

Radunia Stężyca - Motor Lublin. Bolesna porażka żółto-biało-niebieskich - Zdjęcie główne

Michał Fidziukiewicz (na zdj. z lewej) nie wykorzystał w niedzielę rzutu karnego | foto Motor Lublin/Archiwum

Sport Czwarta porażka Motoru w tym sezonie. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego wyraźnie przegrali w niedzielę w Stężycy.

Po sześciu kolejnych ligowych meczach bez wygranej zawodnicy Motoru jechali do Stężycy w nadziei na przełamanie słabej serii. Do Lublinia wrócili jednak z bagażem trzech straconych goli i bez choćby jednego punktu.

Piłkarze Raduni już do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Damiana Szuprytowskiego. W końcówce Motor miał świetną okazję, by strzelić przynajmniej honorowego gola. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Michał Fidziukiewicz.

Gospodarze dobili żółto-biało-niebieskich w 86. minucie, gdy na 3:0 podwyższył Dawid Retlewski, ustalając tym samym wynik spotkania.

Dla drużyny prowadzonej przez Marka Saganowskiego była to czwarta porażka w tym sezonie eWinner 2. Ligi. "Motorowcy" są na dziesiątym miejscu w tabeli - po 16. spotkaniach mają 22 punkty. Do podium tracą cztery oczka.

W najbliższą sobotę, 13 listopada, derby województwa lubelskiego - Motor podejmie na Arenie Lublin szóstą w zestawieniu Wisłę Puławy. Pierwszy gwizdek o godz. 17.30.

Radunia Stężyca – Motor Lublin 3:0 (2:0)
Bramki: Szuprytowski 23', 44', Retlewski 86'.
Radunia: Tułowiecki – Witek, Szur, Kosznik, Wojowski, Baszłaj (90' Murawski), Deja (88' Fadecki), Łuczak (90' Lizakowski), Szuprytowski (68' Miller), Kuźniarski, Retlewski.
Motor: Madejski – Wójcik, Cichocki, Rozmus, Polak, Vitinho (46' Ryczkowski), Kusiński (26' Sędzikowski), Swędrowski, Król (73' Kołbon), Ceglarz (60' Firlej), Fidziukiewicz.
Żółte kartki: Deja – Kusiński, Swędrowski.
Sędziował: Karol Arys (Szczecin).