Pewne zwycięstwo LUK Politechniki. Wygrali w Częstochowie

Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin

Pewne zwycięstwo LUK Politechniki. Wygrali w Częstochowie - Zdjęcie główne

Lublinianie bez problemu pokonali w sobotę częstochowski Exact Systems Norwid | foto Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin

Sport W 11. kolejce TAURON 1. Ligi siatkarze LUK Politechniki Lublin wygrali 3:0 na wyjeździe z Exact Systems Norwid Częstochowa. Najskuteczniejszy na boisku był Jakub Wachnik.

Sobotni mecz był starciem dwóch drużyn z czołówki TAURON 1. Ligi. Exact Systems Norwid zajmował przed tym meczem piąte miejsce w tabeli, mając w dorobku 14 punktów po siedmiu meczach. LUK Politechnika była trzecia z 21. punktami na koncie po ośmiu grach.

O ile początek spotkania był wyrównany, to po kilku minutach zaczęła zarysowywać się przewaga lublinian. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka pokazywali niezłą skuteczność - w ataku dobrze spisywał się Jakub Wachnik, efektywny w blokowaniu rywali był Konrad Stajer. Goście wygrali 25:19.

W drugim secie LUK Politechnice szło jeszcze lepiej - przyjezdni szybko wyszli na bezpieczne prowadzenie, którego nie oddali do końca tej partii. W ekipie z Lublina punktowali przede wszystkim Wachnik i Szymon Romać. Trzecia odsłona zaczęła się od gry punkt za punkt i tak się toczyła niemal do samego końca. Niemal, ponieważ w końcówce górę wzięły umiejętności siatkarzy z Lublina.

Grzegorz Pająk i spółka wygrali 3:0. Po tej wygranej mają już 24 punkty. Kolejny mecz ligowy lublinianie rozegrają w najbliższy wtorek, 1 grudnia. Podejmą wtedy we własnej hali Lechię Tomaszów Mazowiecki. Początek spotkania o godz. 18.

Exact Systems Norwid Częstochowa - LUK Politechnika Lublin 0:3 (19:25, 16:25, 22:25)

Częstochowa: Usowicz 7, Kryński 4, Kowalski, Mucha 3, Szewczyk 10, Kogut 3, Wasilewski, Walczak 7, Demcio 2, Kopyść 4, Cieślik 1, Franczak, Biliński.

LUK Politechnika: Pająk 4, Wachnik 14, Stajer 8, Romać 8, Mehić 6, Sobala 6, Majstorović.