Czwarta wygrana lubelskich "Pszczółek". AZS UMCS górą w starciu z GTK Gdynia

Autor:

Czwarta wygrana lubelskich "Pszczółek". AZS UMCS górą w starciu z GTK Gdynia - Zdjęcie główne

Sport Dobrze z roli faworytek sobotniego meczu w Gdyni wywiązały się koszykarki Pszczółki Polski Cukier. AZS UMCS Lublin pokonał GTK 85:76, odnosząc czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

Faworytkami sobotniego meczu dziewiątej kolejki sezonu były koszykarki AZS UMCS, które wygrały poprzednie dwa spotkania. Do starcia w Gdyni podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka miały w dorobku trzy wygrane i tyle samo porażek. W efekcie z dziewięcioma punktami zajmowały szóste miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. GTK z kolei to outsider ligi, w siedmiu meczach podopieczne trener Jeleny Skerović poniosły siedem porażek.

Spotkanie w Gdyni lepiej rozpoczęły koszykarki Pszczółki Polski Cukier. Nie minęły dwie minuty, a lublinianki prowadziły już 8:0. W kolejnym fragmencie gry przyjezdne kontrolowały to, co dzieje się na boisku. I wygrały pierwszą partię 23:11, z czego punktów na swoim koncie zapisała Morgan Bertsch.

W drugiej kwarcie do głosu wreszcie doszły gdynianki i gra była już znacznie bardziej wyrównana. Był taki moment, w którym gospodynie były w stanie zmniejszyć straty do różnicy pięciu punktów, ale ostatecznie na przerwę schodziły przegrywając 34:41. Trzecią kwartę GTK rozpoczął od celnego rzutu za trzy Marty Marcinkowskiej. Lublinianki kontrolowały jednak przebieg gry, utrzymując przewagę około dziesięciu punktów. W tej odsłonie koszykarki AZS-u UMCS były niezwykle skuteczne w rzutach za trzy - do kosza rywalek trafiały Ilaria Milazzo oraz dwukrotnie Bertsch i Jennifer O'neill.

Czwartą kwartę gospodynie ponownie otworzyły od trójki, tym razem autorstwa Alicji Żytkowskiej. Wygrana lublinianek nie była jednak zagrożona w żadnym momencie czwartej kwarty. AZS UMCS spokojnie dowiózł swoje prowadzenie do ostatniej syreny i ostatecznie wygrał 85:76. Najlepiej w Pszczółce Polski Cukier punktowała Bertsch, zdobywczyni 20. oczek. Najskuteczniejsza w całym meczu była koszykarka GTK - Marcinkowska, która zdobyła 27 punktów.

W następnym ligowym meczu lublinianki podejmą na własnym terenie Energę Toruń. Spotkanie zaplanowano na najbliższą środę, 2 grudnia. Start o godz. 18.

GTK Gdynia - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:85 (11:23, 23:18, 23:25, 19:19)

GTK: Niemojewska 13, Kalenik 5, Rudzka 7, Żytkowska 12, Marcinkowska 27, Bazan 8, Borkowska 2, Teler, Szmyrka 2.

AZS UMCS: O'neill 17, Sklepowicz 3, Pavel 10, Fassina 5, Bertsch 20, Milazzo 16, Niedźwiedzka 2, Poboży 12, Kośla, Trzeciak.