Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Motor Lublin rozbity przez Hutnika Kraków. Katastrofa "Motorowców" w stolicy Małopolski  - Zdjęcie główne

W czterech meczach poprzedzających ten w Krakowie, Motor zdobył dziesięć punktów. Hutnik nie dał jednak lublinianom żadnych szans na podtrzymanie dobrej passy | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Piłkarze trenera Marka Saganowskiego zostali rozgromieni w Krakowie przez Hutnika. Lublinianie przegrali aż 0:5.

Po kilku dobrych meczach piłkarze drugoligowego Motoru chcieli kolejny raz zapunktować, tym razem na boisku Hutnika - głównego rywala z poprzedniego sezonu, w którym oba zespoły walczyły o awans z 3. Ligi  na boisku, a później przy zielonym stoliku.

Już po 26. minutach było wiadomo, że żółto-biało-niebiescy będą wracać na tarczy. Było już bowiem 3:0 dla krakowian. W 9. minucie trafił Tomasz Wojcinowicz, osiem minut późnie na 2:0 podwyższył Michał Kitliński, a trzecią bramkę dla swojej ekipy zdobył Abdallah Hafez. Co prawda goście byli blisko strzelenia swojego gola, jednak Rafał Król trafił piłką w słupek.

Ci kibice, którzy oczekiwali od piłkarzy Motoru gonienia wyniku po przerwie, srogo się zawiedli. To krakowianie jeszcze dwa razy trafiali do bramki Sebastiana Madejskiego. A właściwie raz, bo na 4:0 podwyższył Rafał Grodzicki, po fatalnym w skutkach nieporozumieniu z własnym bramkarzem w 65 minucie. Cztery minuty później wynik ustalił Kamil Sobala.

Podopieczni Marka Saganowskiego nie byli w stanie nic zdziałać w ofensywie. Ostatecznie przegrali 0:5 z Hutnikiem w Krakowie, notując najwyższą porażkę w tym sezonie.

Po 31. spotkaniach Motor ma 41 punktów. W następnej kolejce lublinianie podejmą GKS Katowice na Arenie Lublin. To spotkanie już w najbliższą środę, 19 maja. Początek meczu o godz. 18.

Hutnik Kraków – Motor Lublin 5:0 (3:0)
Bramki: Wojcinowicz 9', Kitliński 17', Hafez 26', Grodzicki 65' (s), Sobala 69'.
Hutnik: Leszczyński (85' Dul) – Wojcinowicz, Stawarczyk, Kędziora, Olszewski, Jakli, Kieliś, Świątek (86' Czarniecki), Hafez (75' Tetych), Zmorzyński (74' Gajda), Kitliński (63' Sobala).
Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki, Cichocki (46' Świderski), Wawszczyk, Wójcik, Swędrowski, Kumoch (86' Jagodziński), R. Król (42' Kunca, 70' Pakulski), Ceglarz (86' Duda), Ropski.
Żółte kartki: Wojcinowicz, Hafez – Wójcik, Cichocki, Ropski, Kumoch.
Sędziował: Jacek Lis (Katowice).