Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Motor Lublin pewnie pokonał Sokoła Ostróda. Pierwszy raz w tym sezonie strzelili cztery gole - Zdjęcie główne

Żółto-biało-niebiescy wygrali w sobotę dziesiąty mecz w tym sezonie | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Piłkarze drugoligowego Motoru wygrali w sobotę na Arenie Lublin z Sokołem Ostróda 4:1.

W spotkaniu poprzedzającym starcie na Arenie Lublin z Sokołem Motor pokonał na wyjeździe 3:1 Stal Rzeszów. Ekipa z Ostródy ostatnio przegrała 0:1 z Wigrami Suwałki. Przed tymi zawodami Motor i Sokół dzielił jedynie punkt, choć warto zaznaczyć, że przyjezdni mają rozegrany o jeden mecz więcej.

Lepiej mecz zaczęli goście, bo w dziesiątej minucie wyszli na prowadzenie po golu Wojciecha Mazurowskiego, który trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na odpowiedź "Motorowców" trzeba było poczekać kolejne dziesięć minut. Rafał Król wyrównał, skutecznie wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Zaraz po zmianie stron Motor wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Paweł Moskwik. W 58. minucie było już 3:1, bo gola strzelił Krzysztof Ropski. Napastnik trafił po strzale piętą. Siedem minut później było już po meczu. Czwartą bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył Filip Wójcik.

Motor wygrał w sobotę z Sokołem 4:1 i przeskoczył tego rywala w tabeli. Po 30. meczach lublinianie mają 41 punktów. W następnej kolejce podopieczni trenera Marka Saganowskiego zagrają na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Mecz w sobotę, 15 maja, o godz. 17.

Motor Lublin - Sokół Ostróda 4:1 (1:1)
Bramki: R. Król 20', Moskwik 52', Ropski 58', Wójcik 65' - Mazurowski 10'.
Motor: Madejski – M. Król (89' Rak), Grodzicki, Wawszczyk, Moskwik, Swędrowski, R. Król, Kumoch (78' Jagodziński), Ceglarz (89' Cichocki), Wójcik (78' Pakulski), Ropski (71' Świderski).
Sokół: Niezgoda – Mazurowski, Wicki, Dobosz, Brzuzy (73' Czajkowski), Żwir, Kalinowski (73' Mozler), Gajda, Zalewski, Zimmer, Wolny (73' Siemaszko).
Żółte kartki: Moskwik - Wicki, Żwir.
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).