Reklama

Reklama

ZUS rozlicza lubelskich przedsiębiorców. Połowa ma nadpłaty składek

Opublikowano: pt, 15 sty 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

ZUS rozlicza lubelskich przedsiębiorców. Połowa ma nadpłaty składek - Zdjęcie główne

ZUS wysłał rozliczenia do lubelskich przedsiębiorców. Połowa ma nadpłaty | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zakład Ubezpieczeń Społecznych skończył wysyłkę informacji do firm o rozliczeniu ich ubiegłorocznych wpłat. Połowa przedsiębiorców z Lubelszczyzny ma nadpłaty na kontach.

Reklama

Mimo trudnego okresu w gospodarce, tysiące przedsiębiorców z Lubelskiego miało w ZUS nadpłatę na koniec 2020 roku.

- W województwie lubelskim Zakład rozesłał informację o saldzie do przeszło 100 tysięcy płatników składek. Aż połowa z nich (51,7 tys.) zakończyła rok w ZUS na plusie. Mają na swoich kontach nadpłacone składki. Nadwyżkę mogą spożytkować na jeden z dwóch sposobów: pomniejszyć wpłatę składek za bieżący miesiąc albo wystąpić o zwrot nadpłaty - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim. 

Z kolei 15,6 tys. płatników na koniec grudnia miało na koncie różnej wysokości zadłużenie. Niewielką zaległość mogą uregulować razem z bieżącą składką, a w przypadku większej można rozłożyć ją na raty, których wysokość uzgadnia się w porozumieniu z ZUS. Natomiast pozostali płatnicy mają zerowe saldo na koniec 2020 roku. Liczba firm z nadpłatą lub niedopłatą jednak zmieni się jeszcze po rozpatrzeniu przez ZUS wniosków o zwolnienie ze składek za listopad. Wnioski nadal wpływają, bo można je przesyłać od 30 grudnia do końca stycznia.

- Zakład umieścił coroczne rozliczenie wpłat na profilach płatników w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Papierowy list dotrze jedynie do klientów z nadpłatami na kontach, którzy jeszcze nie zarejestrowali się w PUE. Rozliczenie wpłat jest możliwe dzięki temu, że od dwóch lat każdy przedsiębiorca ma w ZUS indywidualny numer rachunku do wpłat (tzw. e-składka). W całej Polsce rozliczenia otrzymało w tym roku około 2,5 mln podmiotów - dodaje Małgorzata Korba.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.