Reklama

Reklama

ZTM w Lublinie ustawi nowe biletomaty? Jest taki plan

Opublikowano: 21 marca 2021 11:33
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Print screen - Google Maps

ZTM w Lublinie ustawi nowe biletomaty? Jest taki plan - Zdjęcie główne

Jeden z biletomatów w Lublinie (Al. Piłsudskiego) | foto Print screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zamierza rozmieścić w mieście nowe biletomaty, a ich lokalizacje ustalić z Radami Dzielnic. To możliwe dzięki środkom unijnym.

Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie planuje ustawić na terenie dzielnic nowe biletomaty (poza 55 sztukami, które zostaną zakupione w ramach systemu Lubika). Jest to możliwe dzięki temu, że pojawiła się potencjalna możliwość otrzymania dodatkowych środków z funduszy Unii Europejskiej. Biletomaty stanowiłyby integralną część nowego sytemu Lubika, którego wdrożenie planowane jest na IV kwartał tego roku. 

- Przypomnę, że wśród elementów infrastruktury twardej systemu Lubika, zakupionej w ramach dofinansowania, można wymienić m.in. kasowniki EMV z możliwością płatności zbliżeniowej za bilet, które będą zainstalowane w każdym pojeździe lubelskiego systemu komunikacji miejskiej, a także 55 sztuk automatów stacjonarnych do sprzedaży biletów oraz 50 sztuk biletomatów mobilnych do pojazdów. Biletomaty z dodatkowych środków stanowiłyby dodatkowy element systemu - precyzuje Monika Fisz, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

ZTM w ramach konsultacji i współpracy z Radami Dzielnic Miasta Lublin, zwrócił się do wszystkich Rad Dzielnic o wskazanie dogodnych dla mieszkańców danej dzielnicy, lokalizacji do ewentualnego posadowienia takiego automatu.

- Poprosiliśmy o zaproponowanie 3 alternatywnych lokalizacji w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, w najbardziej uczęszczanych miejscach danej dzielnicy, z uwzględnieniem konieczności podłączenia biletomatów do sieci energetycznej - wyjaśnia Monika Fisz.

Nadesłane przez Rady propozycje mają być pomocne w trakcie ustalania ewentualnych miejsc dla dodadkowych biletomatów, ale nie stanowią zobowiązania do instalacji takich urządzeń we wskazanych punktach, co zostało wyraźnie zaznaczone w piśmie z ZTM skierowanego do Rad. Wszystko zależy od grantów przyznanych na ten cel, z uwzględnieniem uwarunkowań technicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.