Reklama

Reklama

ZTM w Lublinie przymierza się do zakupu elektrobusów. Ale oferty w przetargu za wysokie

Opublikowano: śr, 31 mar 2021 14:39
Autor:

ZTM w Lublinie przymierza się do zakupu elektrobusów. Ale oferty w przetargu za wysokie - Zdjęcie główne

ZTM w Lublinie przymierza się do zakupu elektrobusów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W zeszłym roku Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie oglosił przetarg na zakup siedmiu przegubowych elektrobusów. W przetargu złożono dwie oferty, ale obie są wyższe niż zaplanowana kwota.

Reklama

Przedmiotem zamówienia jest zakup taboru bezemisyjnego do obsługi linii komunikacji miejskiej wraz z ładowarkami do ich ładowania na zajezdni. Ma to być 7 pojazdów fabrycznie nowych tj. wyprodukowanych nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dostawą, nieeksploatowanych, niskopodłogowych, dwuczłonowych autobusów elektrycznych klasy mega (przegubowych), przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. W ramach zamówienia mają pojawić się też: 3 sztuki dwustanowiskowych ładowarek małej mocy, o mocy większej lub równej 120 kW (2x60 kW) i 1 sztuka jednostanowiskowej ładowarki małej mocy, o mocy większej lub równej 60 kW. Poza tym, pojazdy mają być wyposażone w: monitoring, klimatyzację, automat do sprzedaży biletów akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe, system do zliczania pasażerów. Całkowita liczba miejsc to minimum 120, natomiast liczba miejsc siedzących musi wynosić minimum 40. Dodatkowo mają mieć podwójne porty USB w przestrzeni pasażerskiej autobusu umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych oraz  wydzieloną przestrzeń przeznaczoną do przewozu wózka inwalidzkiego i wózka dziecięcego. 

Pojazdy zostaną skierowane do obsługi linii kursujących w centrum miasta. Termin dostawy całej partii autobusów wraz z dodatkowym wyposażeniem, oprogramowaniem i dokumentacją zaplanowany jest do 30 maja 2023 roku.

Oferty otwarto w środę (31 marca). Jedną złożyła firma Solaris Bus & Coach Sp. z o.o., któwa zaproponowała 22 799 280 zł brutto. Druga oferta - na kwotę 28 521 658,20 zł, pochodzi od Konsorcjum OPF Sp. z o.o. oraz BKM-Ukraina Sp. z o.o. Oferta konsorcjum przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o prawie 7 mln zł natomiast oferta firmy Solaris Bus&Coach przekracza kwotę o prawie 1,2 mln zł. Kwota, która ma zostać przeznaczona na inwestycję to 21 600 000 zł brutto.

- Na dalsze czynności musimy poczekać, natomiast biorąc pod uwagę wielkość zamówienia oraz to, że dotyczy ono zakupu autobusów elektrycznych klasy mega (przegubowych) zaproponowane ceny są rynkowe - informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie - Z uwagi na to, że cena ofert jest wyższa niż kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia rozpatrywane będą różne warianty (zwiększenie kwoty na sfinansowanie zamówienia lub unieważnienie postępowania).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.