Reklama

Reklama

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie przygotowany na zimę. Tony soli i sprzęt w gotowości

Opublikowano: 12 stycznia 2021 16:51
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie przygotował Plan Zimowego Utrzymania Dróg Wojewódzkich. Zakłada on odśnieżanie i zwalczanie gołoledzi, gdyby zmieniała się pogoda.

Reklama

Plan, którym objętych jest blisko 2330 km dróg wojewódzkich zakłada odśnieżanie i zwalczanie gołoledzi. Firmy są w pełnej gotowości i mają do dyspozycji m.in. 75 solarek i 2 piaskarki.

- Piaskarki i solarki, którymi dysponujemy są cały czas w gotowości. Posiadamy także ponad 90 sztuk innych maszyn, które w razie intensywnych opadów śniegu pomogą w utrzymaniu dróg, ścieżek rowerowych czy chodników - mówi Zdzisław Szwed z Zarządu Województwa Lubelskiego.

W odśnieżaniu będzie pomagało też 46 pługów lemieszowych jednostronnych i dwustronnych, 12 pługów ciężkich, 9 pługów wirnikowych, 18 ładowarek oraz 14 równiarek. Przygotowano również ok. 16,5 tys. ton soli i 23 tys, ton mieszanki piaskowo-solnej. Każdej zimy kierowcom daje się we znaki śnieg który jest nawiewany z otwartych przestrzeni jak np. pola czy łąki. Dlatego Zarząd Dróg Wojewódzkich ustawił ponad 168 km siatki przeciwśnieżnej.

Co więcej, w Rejonach Dróg Wojewódzkich oraz w siedzibie ZDW w Lublinie, wprowadzone zostały dyżury personelu technicznego. W ten sposób będzie prowadzony nadzór i monitoring prac oraz obsługa informacyjna mieszkańców. Każdy, kto chciałby dowiedzieć się o stanie dróg wojewódzkich lub zgłosić problemy z poruszaniem się po danej drodze, wynikające z intensywnych opadów śniegu czy pojawienia się śliskości zimowej, może to zrobić pod numerem telefonu – (081) 749 53 28. Do dyspozycji kierowców będą trównież pracownicy w jednostkach terenowych ZDW w: Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Bychawie, Parczewie, Puławach, Włodawie oraz w Zamościu.

Dodatkowo, na stronie internetowej: www.zud.zdwlublin.nazwa.pl/zima o godzinie 6.00, 10.00, 15.00 i 19.00 są publikowane meldunki o stanie dróg wojewódzkich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.