Reklama

Reklama

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie kupił 10 ciągników. Do utrzymania dróg w regionie

Opublikowano: 22 kwietnia 2021 06:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Dziesięć wielefounkcyjnych ciągników przekazano kierownikom Rejonów Dróg Wojewódzkich oraz Kierowników Obwodów Drogowych. Pojazdy będą służyć do utrzymania dróg na Lubelszczyźnie m.in. w Lublinie, Białej Podlaskiej, Puławach i Parczewie.

Reklama

Dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie przekazała na ręce Kierowników Rejonów Dróg Wojewódzkich oraz Kierowników Obwodów Drogowych kluczyki do 10 wielofunkcyjnych ciągników marki LOVOL M504. Przekazanie odbyło się w środę (21 kwietnia) obok Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego przy ul. Józefa Franczaka "Lalka”. Oprócz przekazania kluczyków, był pokaz w trakcie któego zaprezentowano możliwości zakupionego przez ZDW za kwotę ponad 1 miliona zł, sprzętu do utrzymania dróg.

Ciągniki mają: silnik o mocy 50KM, napęd 4x4, zsynchronizowana skrzynia biegów, wydajna pompa hydrauliczna, klimatyzowana i ogrzewana kabina z płaską podłogą, radioodtwarzacz czy możliwość zainstalowania dużej ilości dodatków. Pojazdy zostały dostarczone przez firmę AgroFurdyna

CZYTAJ TAKŻE: Sprzęt dla szpitala we Lwowie. Województwo lubelskie przekazało urządzenia do walki z COVID-19 [WIDEO]

- Chcemy by Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie był nowoczesną jednostką dlatego też inwestujemy w  sprzęt. Przez ostatnie dwa lata wydaliśmy na to ponad 4 miliony złotych. Cieszymy się, że te zakupione ciągniki trafią do wszystkich Rejonów Dróg Wojewódzkich. Zależy nam na zrównoważonym rozwoju całego Województwa, dlatego tak ważne jest to by między innymi taki sprzęt jak ten był w każdej części Lubelszczyzny. Ciągle szukamy nowych środków, dzięki którym będziemy mogli doposażyć w potrzebne narzędzia Rejony Dróg Wojewódzkich oraz Obwody Drogowe - mówił Michał Mulawa, wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

- Bardzo dziękuję Zarządowi Województwa Lubelskiego za wsparcie, nie tylko finansowe, dzięki któremu Zarząd Dróg Wojewódzkich staje się nowoczesną, dobrze wyposażoną jednostką. Dziękuję także firmie AgroFurdyna, która mimo tego, że miała czas do końca czerwca, już teraz dostarczyła nam te wielozadaniowe ciągniki. Jak widzicie Państwo, jest na nich umieszczony napis Służba Drogowa. I już od jutra zaczną one pełnić służbę na drogach wojewódzkich, którymi administrujemy. Dzięki tym 10 ciągnikom, które zostaną umieszczone w naszych Rejonach Dróg będziemy mogli o wiele szybciej reagować gdy zajdzie taka potrzeba. Mogą służyć one, po podłączeniu odpowiedniego wyposażenia, jako pług i solarka w zimie, mogą kosić trawę, odchwaszczać pasy drogowe czy sprzątać chodniki, ścieżki rowerowe i nasze drogi wojewódzkie - tak o zakupionym sprzęcie mówił Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa metoda naliczania opłat za odpady w Lublinie? Zdecydują radni

- Jako radny Sejmiku Województwa Lubelskiego bardzo dziękuję panu dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich, panu marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu i Panu Wicemarszałkowi Michałowi Mulawie za to, że widzą jakie są potrzeby by drogi wojewódzkie były w jak najlepszym stanie. Chcemy by Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie był nowoczesną jednostką z jak najlepszym sprzętem dlatego te wszystkie zakupy, które zostały wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat mają pełne poparcie Sejmiku Województwa - dodawał Ryszard Szczygieł, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Nowe ciągniki będą pełniły swoją służbę w Rejonach Dróg Wojewódzkich w Białej Podlaskiej, Chełmie, Lublinie, Parczewie, Puławach, Hrubieszowie, Włodawie i w Zamościu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.