Reklama

Reklama

Zaczęła się budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej w Lublinie

Opublikowano: 6 kwietnia 2021 12:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Przy ul. Osmolickiej powstaje jeden z siedmiu węzłów przesiadkowych. Nowe miejsce dla komunikacji miejskiej wraz z parkingiem Kiss&Ride ma być gotowe do końca września.

Reklama

- Budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej jest współfinansowana z funduszy europejskich, podobnie jak pozostałych sześć miejsc integrujących transport samochodowy, rowerowy, pieszy oraz komunikację miejską. Realizacja węzłów przesiadkowych jest ważna nie tylko z punktu widzenia Miasta Lublin, ale także całego Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Z pierwszych nowoczesnych i funkcjonalnych obiektów mieszkańcy skorzystają już w połowie tego roku - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Wykonawca, czyli spółka PRD Lubartów, zakończył już prace przygotowawczo-porządkujące pod nową inwestycję. Teraz zacznie usuwaniu kolizji z infrastrukturą podziemną, budowę kanalizacji deszczowej i docieplenie wodociągu.

Przy ul. Osmolickiej powstanie pętla dla 2 autobusówo standardowej długości oraz parking Kiss&Ride. Przebudowę przejdzie odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej. Powstaną chodniki, przejścia dla pieszych, wiata oraz wyświetlacz dynamicznej informacji pasażerskiej, a dla kierowców komunikacji miejskiej - budynek socjalno-sanitarny. Z kolei rowerzyści będą mieli do dyspozycji 10 zadaszonych stojaków rowerowych. Pętla zostanie oświetlona i wyposażona w monitoring, a teren odwodniony i zagospodarowany poprzez nasadzenia zieleni. Koszt budowy węzła przesiadkowego to ponad 1,8 mln zł.

Łącznie na terenie miasta powstanie 7 węzłów przesiadkowych. Na ulicach Żeglarskiej, Zbożowej i Franczaka Lalka cały czas trwają prace drogowe. Ich zakończenie planowane jest w połowie roku. Z końcem ubiegłego roku prace ruszyły również na ul. Granitowej oraz al. Kraśnickiej. Do sfinalizowania pozostał jeszcze przetarg dotyczący budowy parkingu przy ul. Grenadierów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.