Reklama

Reklama

Województwo lubelskie zaprasza do dwóch, świątecznych konkursów

Opublikowano: śr, 9 gru 2020 16:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego organizuje dwa świąteczne konkursy dla mieszkańców wsi: „Piernikowe ozdoby świąteczne” i "Lubelski stroik świąteczny", które mają pielęgnować bożonarodzeniowe tradycje. Do wygrania są zerawy pormocyjne z regionalnych produktów.

Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego organizuje dwa świąteczne konkursy dla mieszkańców wsi: pierwszy na najładniejszą ozdobę piernikową, a drugi na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. W konkursach mogą brać udział osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie, ale za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Formularze znajdują się na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Zgłoszenie można przysyłać do 16 grudnia, a ogłoszenie wyników zaplanowano do 23 grudnia.

Celem konkursu „Piernikowe ozdoby świąteczne” jest wspieranie amatorskiej twórczości artystycznej na terenie województwa, upowszechnienie tradycji pieczenia świątecznych pierników i pobudzenie inwencji i wyobraźni twórczej uczestników. Praca powinna być wykonana własnoręcznie z wykorzystanem naturalnych surowców i z ciasta piernikowego. Dla laureatów przewidziano nagrody: 30 zestawów promocyjnych składających się z produktów tradycyjnych z województwa lubelskiego o wartości ok. 100 zł.

Z kolei konkurs "Lubelski stroik świąteczny" ma pielęgnować świąteczne tradycje i promować dziedzictwo kulturowe regionu. Stroiki należy wykonywać z naturalnych materiałów techniką rękodzielniczą. Komisja będzie brała pod uwagę: kreatywność, estetykę, wykorzystanie materiałów naturalnych, precyzję oraz samodzielność wykonania wyrobu. Przewidziano nagrody w postaci 30 zestawów lubelskich produktów tradycyjnych i ekologicznych o wartości 300 zł każdy. 

Zgłoszenia do konkursów należy przesyłać na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ul. Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem – w zależności od konkursu: „Piernikowe ozdoby świąteczne” lub: „Lubelski stroik świąteczny”).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.