Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: WOT uruchomił serwis rekrutacyjny. Można porozmawiać z rekruterem ze swojego regionu

Opublikowano: 14 lipca 2021 10:45
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Województwo lubelskie: WOT uruchomił serwis rekrutacyjny. Można porozmawiać z rekruterem ze swojego regionu - Zdjęcie główne

Województwo lubelskie: WOT uruchomił serwis rekrutacyjny. Można porozmawiać z rekruterami ze swojego regionu | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Dowództwo WOT uruchomiło nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Każdy, kto myśli o wstąpieniu w szeregi terytorialsów może tam znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego regionu.

Reklama

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku. Co siódmy żołnierz wcielony do WOT w 2021 roku podjął swoją decyzję po rozmowie z rekruterem. Na chwilę obecną jest 200 rekruterów w WOT, w tym ponad 30 na Lubelszczyzny.

Rekruterzy WOT to żołnierze - ochotnicy, którzy pełnią służbę, od co najmniej roku.

- Naszym głównym atutem jest to, że my sami jesteśmy żołnierzami (…). Co za tym idzie, jesteśmy takimi samymi żołnierzami, jakimi staną się żołnierze zrekrutowani przez nas, zaraz po szkoleniu podstawowym  - mówi jedna z rekruterek WOT st. szer. Diana Przepiórka. - Mieliśmy te same obawy, te same pytania. Tak samo zastanawialiśmy się, co będzie, gdy stawimy się na jednostkę, (…) na szkolenie. Dzisiaj, bazując na własnych doświadczeniach jesteśmy w stanie odpowiedzieć nowym rekrutom na wszystkie pytania, rozwiać ich wątpliwości. Staramy się wychodzić do ludzi. Inicjujemy spotkania. Ale i na ulicach miast prowadzimy akcje, których celem jest zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. Naszym atutem jest nasz mundur i nasza postawa - opowiada st. szer. Przepiórka.

Rekruterzy przybliżają model funkcjonowania formacji oraz codzienny tok służby żołnierzy nie tylko poprzez rozmowę i przekazywanie faktów, ale również prezentując zdjęcia, filmy i dzieląc się własnymi doświadczeniami. Przygotowują tym samym przyszłych adeptów OT, do tego, z czym mogą się spotkać w szeregach OT, czego mogą od wojska oczekiwać jak również, czego wojsko może oczekiwać od nich. Informują też o tym, jakim warunkom fizycznym, psychicznym i emocjonalnym należy sprostać, żeby dostać się do wojska.

CZYTAJ TAKŻE: Województwo lubelskie: Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej większa o ponad 50 żołnierzy

Z rekruterami WOT można się umówić na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie. Możliwy jest również kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt do rekrutera z powiatu, w którym mieszka ochotnik, można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, poprzez wpisanie nazwy powiatu.

- Ta forma rekrutacji, oprócz możliwości pozyskania wiedzy "u źródła”, to również znaczne ułatwienie formalnego procesu naboru do WOT. Podczas spotkania rekruter może przyjąć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej, więc ochotnik nie musi już fatygować się do Wojskowej Komendy Uzupełnień - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Koncepcja takiego systemu naboru jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. - Dotychczasowe doświadczenia WOT pokazują, że najlepszymi rekruterami są sami Terytorialsi, którzy działają w swoich regionach dla lokalnych społeczności, z którymi się utożsamiają i którym służą - podsumowuje kpt. Stanula.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.