Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: kolejni przedsiębiorcy z dofinansowaniem na Odnawialne Źródła Energii

Opublikowano: 28 maja 2021 12:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Władze województwa lubelskiego wręczyły umowy o dofinansowania siedmiu przedsiębiorcom. Chodzi o środki na produkcję energii z odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach. Projekty obejmują głównie budowę instalacji i farm fotowoltaicznych.

Reklama

Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o zwiększeniu alokacji w konkursie w ramach produkcji energii z odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach. Oznacza to, że kolejnych 111 przedsiębiorców z listy rezerwowej naboru Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie otrzyma dofinansowanie. W czwartek (27 maja) Jarosław Stawiarski - marszałek Województwa Lubelskiego wręczył umowy siedmiu przedsiębiorcom z regionu na realizację zadań z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Przedsiębiorcy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw z Lubelszczyzny otrzymają od 55% do 80% dotacji (to maksymalnie nawet 2,5 mln zł). Z kolei spółki prawa handlowego, w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego, uzyskają wsparcie do 60% dofinansowania, maksymalnie do 3 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Województwo lubelskie: w Opolu Lubelskim powstanie Centrum Usług Społecznych

Wybrane projekty obejmują głównie budowę instalacji i farm fotowoltaicznych, a wszystkie zlokalizowane są na terenie województwa lubelskiego. Dominują projekty związane z budową tzw. mikroinstalacji do 50 kW. Maksymalna moc inwestycji w przypadku energii słonecznej, w tym naborze, o którą mogli wnioskować przedsiębiorcy, wynosiła 2 MWe/MWt. Większość instalacji wyposażonych zostanie w inteligentne systemy zarządzania energią. Przedsiębiorcy realizując swoje projekty w znaczący sposób przyczyniają się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych i do zaspokojenia rosnących potrzeb energetycznych lokalnej gospodarki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.