Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: kolejne środki na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców

Opublikowano: 23 maja 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps/Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Województwo lubelskie: kolejne środki na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców - Zdjęcie główne

Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował o kolejnym zwiększeniu alokacji w naborze w ramach Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP. | foto Screen - Google Maps/Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zarząd Województwa Lubelskiego po raz piąty zwiększył alokację w naborze w ramach Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP. Chodzi o dotację na kapitał obrotowy. Ma to pomóc przedsiębiorcom, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

Reklama

Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował o kolejnym zwiększeniu alokacji w naborze w ramach Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP. Oznacza to, że następni przedsiębiorcy z tzw. "czerwonej listy” naboru Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie skorzystają z dotacji na kapitał obrotowy. Na ten cel władze regionu przeznaczyły kolejnych 3,4 mln zł z Funduszy Europejskich i tym samym alokacja wzrosła do ponad 105 mln zł środków Unii Europejskiej.

Pierwotna kwota przeznaczona dla samozatrudnionych, mikro- i małych firm z województwa lubelskiego, które znalazły się w sytuacji nagłego niedoboru lub utraty płynności finansowej w związku z negatywnymi skutkami pandemii COVID-19, wynosiła 74 mln zł środków UE. Mając na celu zapewnienie jak największej liczbie przedsiębiorców uzyskania wsparcia, Zarząd Województwa Lubelskiego po raz piąty zwiększył kwotę alokacji w naborze.

CZYTAJ TAKŻE: Są dodatkowe pieniądze na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców z Lubelszczyzny

- Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby przedsiębiorców z regionu, których dotknęły skutki pandemii są bardzo duże. Dlatego też cały czas szukamy dodatkowych środków na ten cel - tłumaczy Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

Dotychczas, w ramach finansowania kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw, LAWP wypłaciła dofinansowanie 2695 przedsiębiorcom, na łączną kwotę ponad 90 mln zł. Teraz weryfikacji i ocenie poddawane są kolejne wnioski. Celem naboru było wsparcie utrzymania działalności gospodarczej przedsiębiorstw, które na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, znalazły się w sytuacji nagłego niedoboru lub utraty płynności finansowej. Otrzymane dofinansowanie firmy mogą przeznaczyć na finansowanie kapitału obrotowego oraz kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa, tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności. Minimalne dofinansowanie wynosi 7 845,11 zł (to pomoc na okres jednego miesiąca dla samozatrudnionego lub przedsiębiorcy zatrudniającego 1 pracownika na pełny etat), a maksymalna kwota wsparcia wynosi 164 747,31 zł (w przypadku 49 pełnych etatów w firmie wnioskującej o pomoc na 3 miesiące).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.