Reklama

Reklama

We wtorek matury. W Lublinie przystąpi do nich ponad 4 tys. uczniów

Opublikowano: 30 kwietnia 2021 16:10
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

We wtorek matury. W Lublinie przystąpi do nich ponad 4 tys. uczniów - Zdjęcie główne

We wtorek zaczynają się matury | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Po weekendzie majowym zaczną się egzaminy maturalne. Z powodu nauki zdalnej w trakcie pandemii koronawirusa, zakres matur został ograniczony.

Reklama

Mimo panującej epidemii egzaminy maturalne odbędą się w zaplanowanym terminie, ale zdających obowiązywać będzie reżim sanitarny. Również wynikiem epidemii jest ograniczenie zakresu tegorocznych egzaminów. Do egzaminu dojrzałości przystąpi ponad 4 tys. lubelskich uczniów. Matury zaczną się 4 maja.
 
- Drodzy Maturzyści, życzę Wam najlepszych wyników egzaminu maturalnego i dobrego startu w dorosłe życie. Trzymam za Was kciuki i życzę Wam, abyście potrafili wykorzystać swój potencjał i dzielili się nim z innymi. Dziękuję dyrektorom, nauczycielom i pracownikom lubelskiej oświaty, których zaangażowanie i troska o dobro ucznia pozwoliły na sprawną kontynuację procesu nauczania w tych wyjątkowych okolicznościach. Dziękuję również rodzicom, którzy wyrozumiale wspierali młodzież w czasie trudnego czasu nauki zdalnej, za ich wytrwałość. Gratuluję Państwu zdolnych dzieci, które są nasza dumą - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Do matur przystąpi 4630 uczniów z 40 szkół prowadzonych przez Miasto Lublin: 21 liceów dla młodzieży, 1 liceum specjalnego, 1 liceum dla dorosłych, 15 techników dla młodzieży, 2 techników specjalnych. Wśród nich jest 3632 tegorocznych absolwentów oraz 998 osób, które ukończyły szkołę w poprzednich latach.
 
 
- W czasie trwania matur wybrani pracownicy Wydziału Oświaty i Wychowania pełnić będą dyżur. Ma to na celu wsparcie dyrektorów szkół w organizacji przeprowadzenia egzaminów. Kibicuję naszej młodzieży, życząc konstruktywnej mobilizacji podczas matury i pozytywnych wyników egzaminu - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
 
Przygotowywanie do matur przebiegało w warunkach nauki zdalnej, więc ich zakres został ograniczony. Aby zdać tegoroczny egzamin dojrzałości trzeba przystąpić do egzaminów pisemnych z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz uzyskać w nich co najmniej 30% punktów.  W tym roku nie ma obowiązku przystąpienia do części pisemnej egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, ani przystąpienia do części ustnej egzaminu z języka polskiego i języka obcego. Uczniowie mają prawo do rozszerzenia zakresu egzaminu maturalnego, jeśli np. wymagają tego warunki rekrutacji na wybrany kierunek studiów i zdecydowana ich większość zdaje egzaminy z kilku przedmiotów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.