Reklama

Reklama

We wtorek sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin

Opublikowano: 25 stycznia 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Print screen z profilu Facebook Młodzieżowej Rady Miasta Lublin

We wtorek sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin  - Zdjęcie główne

We wtorek sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin | foto Print screen z profilu Facebook Młodzieżowej Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina We wtorek (26 stycznia) o godzinie 10.00 odbędzie się sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Młodzi radni będą obradować online.

Reklama

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin jest organem konsultacyjny reprezentowanym przez uczniów szkół ponadpodstawowych Lublina w sprawach młodzieży. Rada wybierana jest co roku na roczną kadencję i podobnie jak Rada Miasta spotyka się na sesjach raz w miesiącu. 

W porządku obrad najbliższej sesji znalazło się kilka punktów w tym objęcie patronatem honorowym: konkursu Unia Film Festival, petycji Ogólnopolskiej Federacji Młodych ,"Rekrutacja bez obaw" i projektu "Korona nie z bajki”. Petycja dotyczy rekrutacji na studia, a jej autorzy chcą zwalczyć problem blokowania miejsc w czasie rekrutacji, skrócić czas oczekiwania na wyniki rekrutacji, zmniejszyć koszty prowadzenia naboru. Z kolei w ramach projektu "Korona nie z bajki" ma powstać książka dla dzieci tłumacząca pandemię w przystępny sposób. Natomiast Unia Film Festival to konkurs na najlepszy film krótkometrażowy organizowany przez III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej. 

Młodzi radni podejmą też kilka uchwał np. w sprawie organizacji wydarzenia dla fanów debat "Liga Debatancka” i spotkania młodych katolików "Dni Młodzieży” oraz powołania Rzecznika ds. równości przy Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin.

Obrady będzie można śledzić na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.