Reklama

Reklama

We wtorek nadzywczajna sesja Rady Miasta Lublin

Opublikowano: pon, 15 lut 2021 07:50
Autor: | Zdjęcie: Print screen z transmisji sesji Rady Miasta Lublin

We wtorek nadzywczajna sesja Rady Miasta Lublin - Zdjęcie główne

We wtorek nadzywczajna sesja Rady Miasta Lublin | foto Print screen z transmisji sesji Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina We wtorek (16 lutego) o godz. 18.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. W porządku obrad są tyko dwa punkty. Radni podejmą uchwałę w sprawie zamiaru przekształcenia Przedszkola nr 26 w Lublinie i uchwałę w sprawie zamiaru utworzenia dodatkowej lokalizacji XX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Reklama

W przypadku pierwszej uchwały proponuje się zmianę siedziby przedszkola, które mieści się teraz przy ul. Rynek 12. W strukturze placówki funkcjonuje 5 oddziałów, do ktorych uczęszcza 122 dzieci, a z końcem sierpnia wygaśnie umowa najmu budynku. 

- Z uwagi na wysokość kosztów najmu, konieczność przeprowadzenia remontów i stanowisko właściciela w przedmiotowej sprawie, umowa ta nie będzie przedłużona. W związku z powyższym Miasto zaprosiło podmioty zewnętrzne do składana pisemnych ofert dot. najmu lokalu użytkowego lub budynku na rzecz Gminy Lublin na potrzeby działalności przedszkola o standardach obwiązujących w tego typu placówkach, zlokalizowanego w rejonie Śródmieścia - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. 

W efekcie został wyłoniony oferent, który zobowiązał się do przygotowania lokalu na potrzeby Przedszkola przy ul. Kapucyńskiej 1a. Wraz ze zmianą miejsca przedszkole będzie funkcjonowało w tej samej strukturze organizacyjnej, a opiekę nad dziećmi sprawować będą dotychczas zatrudnieni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.

Natomiast w przypadku drugiej uchwały, 31 sierpnia planuje się utworzyć przy ul. Krochmalnej 29 dodatkową lokalizację XX Liceum Ogólnokształcącego, które znajduje się przy ul. Tumidajskiego i wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich. W zespole uczy się łącznie 832 uczniów, a w skład zespołu wchodzi jeszcze Przedszkole nr 89 przy ul. Dożynkowej, z którego świadczeń korzysta 123 wychowanków i w szkole podstawowej funkcjonują oddziały przedszkolne dla 49 wychowanków. Poza tym, w strukturze organizacyjnej XX LO działają obecnie 3 oddziały, przy czym 2 z nich to klasy profilowane, prowadzące szkolenie sportowe we współpracy z AP MOTOR w dyscyplinie piłka nożna chłopców. Placówka chce rozwijać szkolenie sportowe w tej dyscyplinie, dlatego podjęto działania mające na celu utworzenie w roku szkolnym 2021/2022 oddziału mistrzostwa sportowego. Z wnioskiem w tej sprawie zwrócił się klub piłkarski MOTOR Lublin S.A. 

- Biorąc pod uwagę plany związane z utworzeniem Akademii Piłkarskiej Motor Lublin na terenie LKJ, prowadzenie zajęć dla uczniów klas profilowanych oraz mistrzostwa sportowego w piłce nożnej w budynku oświatowym przy ul. Krochmalnej 29 byłoby zasadne z uwagi na niewielką odległość, która pozwoli uniknąć kosztów transportu młodzieży. Uczniowie XX Liceum Ogólnokształcącego będą mogli korzystać z sal lekcyTumidajskieojnych wydzielonych dla oddziałów technika hotelarstwa z Technikum Ekonomicznego, które obecnie funkcjonują w tym obiekcie ze względu na remont budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. 

Uchwała ma charakter intencyjny. Zgodnie z prawem oświatowym, w przypadku szkół prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego tworzenie i likwidacja innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych stanowi przekształcenie szkoły. Dlatego uchwała zostanie przekazana Lubelskiemu Kuratorowi Oświaty celem uzyskania pozytywnej opinii. 

Sesja odbędzie się w trybie zdalnym, czyli online. Można będzie ją obejrzeć na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.