Reklama

Reklama

W sobotę Maraton Przedsiębiorczości dla uczniów lubelskich szkół

Opublikowano: 9 kwietnia 2021 14:12
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

W sobotę Maraton Przedsiębiorczości dla uczniów lubelskich szkół - Zdjęcie główne

W sobotę Maraton Przedsiębiorczości dla uczniów lubelskich szkół | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W weekend odbędzie się druga edycja Maratonu Przedsiębiorczości, który jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. W programie są cztery, różne bloki tematyczne, debata i konkurs.

Reklama

Maraton Przedsiębiorczości jest skierowany do młodych lublinian zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji biznesowych. Głównym celem projektu jest rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów lubelskich uczelni wyższych. W sobotę (10 kwietnia) odbędzie się druga edycja wydarzenia.
 
- Kształcenie postaw przedsiębiorczych oraz promowanie kultury innowacyjności wśród młodzieży jest bardzo istotnym działaniem. Podczas  Maratonu Przedsiębiorczości uczestnicy będą mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat form prowadzenia działalności gospodarczej i sposobów ich opodatkowania, dostępnych źródeł finansowania oraz marketingu przedsiębiorstw. Wszystko to przygotuje ich do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Wydarzenie odbędzie się w formie konferencji online i obejmuje 4 bloki tematyczne: Przedsiębiorczość jako postawa życiowa - podstawy prowadzenia własnej firmy, Środki na założenie i dofinansowanie działalności, Marketing w małej firmie i sklep internetowy. W programie przewidziano debatę młodzieży z ekspertami, pod nazwą "Porozmawiajmy o biznesie". Omówione będą kwestie związane z zakładaniem działalności przez młodych ludzi, pozyskiwaniem środków finansowych, promowaniem swojego biznesu. Dla uczestników przygotowano konkurs z nagrodami w postaci kart podarunkowych do sieci sklepów z książkami i muzyką.
 
Maraton Przedsiębiorczości to projekt Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie, realizowany wraz z Miastem Lublin oraz Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie. Projekt finansowany jest przez Narodowy Bank Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.