Reklama

Reklama

W przyszłym tygodniu Wirtualne Dni Otwarte na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Opublikowano: 10 kwietnia 2021 05:45
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

W przyszłym tygodniu Wirtualne Dni Otwarte na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim - Zdjęcie główne

W przyszłym tygodniu Wirtualne Dni Otwarte na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim | foto Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II przygotowuje Dni Otwarte dla maturzystów. Uczelnia proponuje 50 kierunków w tym np. prawo, psychologia, teologia, filologia angielska, dziennikarstwo i tegoroczną nowość, czyli położnictwo. Ze względu na pandemię wydarzenie odbywa się w formie online w dniach 14 - 16 kwietnia.

Reklama

W pierwszej kolejności: KULuary Kierunków 

- "Wspólnota wiedzy – Razem ku mądrości” to hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej. Wpisuje się ono w charakter działalności KUL, którego jednym z wyznaczników jest przekazywanie studentom wiedzy, w poczuciu, że są oni ważną częścią wspólnoty akademickiej. To kształcenie powiązane z wartościami, w duchu wiedzy, mądrości, prawdy. Tradycja i nowoczesność. Pierwszym wydarzeniem w ramach kampanii będą KULuary Kierunków - informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowu KUL.

O kierunkach studiów opowiedzą wykładowcy, studenci oraz absolwenci KUL. Transmisja live spotkań za pośrednictwem kanału Youtube KULstudia oraz mediów społecznościowych, będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych licealistów. Każdorazowo uruchomiany będzie czat, a podsumowaniem spotkań będzie Akademicki kwadrans. Podczas niego maturzyści uzyskają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z rekrutacją np. na ile kierunków można aplikować jednocześnie, jakie są progi punktowe, ile osób ubiega się o jedno miejsce na danym kierunku?

Rekrutacja zacznie się w maju

Rekrutacja na studia na KUL zacznie się 5 maja i potrwa do 8 lipca. Po 21 lipca rozpocznie się nabór wolny. W ofercie studiów, uczelnia proponuje kształcenie na blisko 50 kierunkach. Nowością jest położnictwo - studia stacjonarne I stopnia oraz dietetyka w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie w planach również uruchomienie nauk o rodzinie, administracji oraz bezpieczeństwa narodowego (tych kierunków nie ma jeszcze na liście). Oferta ma być aktualizowana po 5 maja br.

Ponad 800 kandydatów spoza UE

Natomiast 6 kwietnia zakończyła się rekrutacja na studia w języku angielskim dla kandydatów spoza Unii Europejskiej.

- Mamy ponad 800 chętnych z takich krajów jak Turcja, Pakistan, Nigeria. Po 19 kwietnia ogłoszone zostaną listy przyjętych. Kandydatów z Polski oraz krajów UE – studia w j. angielskim - rekrutować będziemy od 05.05 – 08.07. br. Tu obowiązuje tryb konkursowy. Również od 5 maja ruszy rekrutacja na studia II stopnia w j. polskim. Potrwa ona do 15 lipca br. - dodaje rzecznik.

KULuary Kierunków od A do Z

Środa, 14 kwietnia, g. 13

KULuary Kierunków od Administracji do Filozofii : Administracja, Applied Anthropology (studia w jęz. angielskim), Architektura krajobrazu, Bezpieczeństwo narodowe, Biotechnologia, Dietetyka w Stalowej Woli, Doradztwo kariery i doradztwo personalne, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Edytorstwo, Ekonomia, Europeistyka (studia w jęz. angielskim), Filologia angielska, Filologia germańska, Filologia klasyczna, Filologia niderlandzka, Filologia polska, Filologia romańska, Filozofia.

Czwartek, 15 kwietnia, g.13

KULuary Kierunków od Hispanistyki po Nauki o rodzinie: Hispanistyka, Historia, Historia sztuki, Informatyka, Inżynieria środowiska w Stalowej Woli, Italianistyka Kognitywistyka, Krajoznawstwo i turystyka kulturowa, Lingwistyka stosowana, Matematyka, Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, Muzykologia, Nauki o rodzinie.

Piątek 16 kwietnia, g.13

KULuary Kierunków od Pedagogiki do Zarządzania: Pedagogika, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Pedagogika specjalna, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Praca socjalna, Prawo, Prawo Kanoniczne, Psychologia, Retoryka stosowana, Sinologia, Socjologia, Stosunki międzynarodowe, Teologia, Zarządzanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.