Reklama

Reklama

W poniedziałek akcja "Sprzątamy Górki Czechowskie" w Lublinie

Opublikowano: ndz, 25 kwi 2021 14:06
Autor: | Zdjęcie: Towarzystwo dla Natury i Człowieka

W poniedziałek akcja "Sprzątamy Górki Czechowskie" w Lublinie - Zdjęcie główne

W poniedziałek akcja "Sprzątamy Górki Czechowskie" w Lublinie | foto Towarzystwo dla Natury i Człowieka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Towarzystwo dla Natury i Człowieka oraz grupa Górki Czechowskie - Wietrznie Zielone organizują drugą akcję sprzątania Górek Czechowskich w ramach festiwalu lubelskiej przyrody "Lubelskie Uroczyska - Górki i Doliny".

Reklama

W ramach festiwalu lubelskiej przyrody "Lubelskie Uroczyska - Górki i Doliny" można poznać takie zakamarki jak: Górki Czechowskie, Lipowa Dolina i Bystrzyca Jakubowicka. 
 
- Rozległe dzikie lub półnaturalne tereny zasiedlane przez rzadkie, zagrożone gatunki, znaleźć możemy także w dużym mieście lub na jego obrzeżach. W kontekście zmian klimatu tego typu miejsca nabierają szczególnego znaczenia dla miasta. Lublinianie coraz silniej pokazują przywiązanie do miejskiej przyrody, drzew, terenów zielonych. Festiwal jest okazją do poznania kilku spośród najcenniejszych przyrodniczo miejsc w bliskim sąsiedztwie - zachęcał przed festiwalem Krzysztof Gorczyca z Towarzystwa dla Natury i Człowieka.
 
W programie festiwalu jest akcja sprzątania fragmentu poligonu na Górkach Czechowskich. Chodzi o m.in. zbocza dawnej strzelnicy. Akcja odbędzie się w poniedziałek (26 kwietnia) w godzinach 17.00-19.00. Organizatorzy będą czekać na chętnych od godz. 17.00 przy szlabanie na ul. Solarza. Obowiązują reguły reżimu epidemicznego.
 
 
- Górki, mimo zaniedbań i ogromu zniszczeń dokonanych w ostatnich latach, to wciąż najbogatsza i najrozleglejsza enklawa dzikiej przyrody wewnątrz Lublina. Zalegające butelki, puszki i inne śmieci to nie tylko sprawa przykra wizualnie, trwałe zanieczyszczenie środowiska, ale i pułapka dla dla wielu gatunków ptaków czy owadów. Wobec braku odpowiedniej aktywności kolejnych właścicieli terenu społeczne zaangażowanie w tej kwestii jest niezwykle ważne - informują organizatorzy.
 
Podkreślają też, że poza tym teren, który będzie sprzątany, ma wspaniałą ekspozycję na zachód słońca, a do kompletu wrażeń przewidziany jes ptasi koncert, bo na Górkach spotkać można ponad setkę gatunków ptaków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.