Reklama

Reklama

Lublin: Ponad 200 wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Na astronomiczną kwotę

Opublikowano: 19 maja 2021 13:14
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ponad 200 wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Na astronomiczną kwotę - Zdjęcie główne

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Ile projektów zgłoszono? | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Urząd Miasto Lublin podał ostateczną liczbę wniosków zgłoszonych przez mieszkańców do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie.

Reklama

- Bardzo cieszy nas niesłabnące zainteresowanie mieszkańców Budżetem Obywatelskim. Liczba nowych pomysłów pokazuje, że lublinianie chętnie korzystają z tego narzędzia partycypacji. Dzięki niemu wspólnie z mieszkańcami zmieniamy nasze miasto na lepsze - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja o północy. W kolejnych dniach wpłynęły wnioski, które zostały wysłane pocztą. Większość, czyli 200 osób skorzystała z możliwości zgłoszenia swojego pomysłu przez internet, a 14 złożyło wersję papierową. Wśród projektów wykraczających poza tradycyjnie pojawiające się inwestycje drogowe, znalazł się m.in. projekt "Niezatapialni” zakładający zakup sprzętu do ratowania osób tonących w Zalewie Zemborzyckim, czy "Szklana pułapka”, dzięki któremu szklane wiaty przystankowe mają zostać oklejone, by były widoczne dla ptaków, co ochroni je przed zderzeniem ze szkłem.

CZYTAJ TAKŻE: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Koniec naboru projektów

Weryfikacja i ocena wniosków zostanie przeprowadzona przez zespół ds. oceny projektów, którego skład podany jest na stronie lublin.eu. Wnioski będą analizowane pod kątem m.in. własności terenu, możliwości realizacji w ciągu 1 roku i poprawności założonych kwot. Lista kryteriów oceny projektów zawarta jest w Regulaminie BO. Etap oceny potrwa ok. 2 miesięcy, a jego efektem będzie wyłonienie tych projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania listy ocenionych projektów na złożenie formalnego odwołania od decyzji.

W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Głosować będzie można na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.