Reklama

Reklama

Unijne pieniądze pomogą w kształceniu zawodowym na Lubelszczyźnie. Środki trafiły do Zamościa i powiatu ryckiego

Opublikowano: 27 marca 2021 16:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Marszałek Województwa Lubelskiego, prezydent Miasta Zamość oraz starosta rycki podpisali trzy umowy z zakresu kształcenia zawodowego. Chodzi o podnoszenie jakości edukacji i dodatkowe zajęcia i staże, które dzięki wsparciu ze środków unijnych, zrealizują samorządy i placówki z Lubelszczyzny.

Reklama

- Dzięki temu wsparciu absolwenci szkół zawodowych będą lepiej wykształceni i przygotowani do wykonywania wybranych przez siebie zawodów. - mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Miasto Zamość otrzymało nieco ponad 9,5 mln zł dofinansowania ze środków UE na realizację projektu "Rozwój kształcenia zawodowego szkół Miasta Zamość", którego łączna wartość wynosi nieco ponad 11 mln zł. Z tych środków zapewnione będą dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów, doposażone zostaną pracownie przedmiotów zawodowych, a nauczyciele będą mogli skorzystać z dodatkowych kursów podnoszących ich kompetencje.

- To bardzo ważna inwestycja w przyszłość młodych ludzi z Zamościa. Wierzę, że przełożyło się to na ich pozycję na lokalnym i regionalnym rynku pracy. - dodał prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Kompleksowe staże, zajęcia rozwijające umiejętności zawodowe uczniów czy doposażanie placówki - m.in. te działania zrealizuje Powiat Rycki/Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach w ramach projektu "Wysoka jakość kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Rykach". Całkowita wartość projektu wynosi ponad 2,5 mln zł (w tym nieco ponad 2 mln zł to dofinansowanie UE). Pieniądze szkoła wykorzysta m.in. na organizację kompleksowych staży. Z kolei dzięki zakupom wyposażenia placówka będzie mogła zaoferować swoim uczniom zajęcia rozwijające umiejętności zawodowe. Dzięki temu uczniowie otrzymają przygotowanie do wykonywania zawodu w przyszłości, a nauczyciele szansę na podniesienie kwalifikacji zawodowych.

- Cieszę się, że dzięki tym środkom zwiększy się oferta edukacyjna dla młodzieży, która będzie się chciała kształcić w naszych dwóch placówkach. - zaznaczył starosta Dariusz Szczygielski.

Nowoczesna jakość kształcenia w "Mechaniku” to kolejny projekt jaki zrealizuje Powiat Rycki / Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach. Jego łączna wartość to blisko 3,5 mln zł (w tym blisko 3 mln zł to dofinansowania UE). Z projektu skorzystają uczniowie i nauczyciele technikum informatycznego i mechanicznego oraz szkoły branżowej wchodzącej w skład ZSZ nr 1 w Rykach. Dzięki temu uczniowie mają mieć ułatwione znalezienie pracy po zakończeniu edukacji już ze zdobytym doświadczeniem w konkretnym zawodzie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Nasze pueniadze,moje.

    Na wstepie klamstwo.