Reklama

Reklama

Trwa nabór wniosków o stypendia artystyczne dla lublinian

Opublikowano: 12 stycznia 2021 11:45
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Trwa nabór wniosków o stypendia artystyczne dla lublinian - Zdjęcie główne

Urząd Miasta prowadzi nabór wniosków o stypendia dla artystów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Do 1,5 tys. zł w ramach stypendium mogą otrzymać osoby, mające osiągnięcia artystyczne. Wnioski można składać do początku lutego.

Reklama

Do 1 lutego można składać wnioski o stypendia za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2020 roku. Wysokość tego świadczenia wynosi od 300 do 1,5 tys. zł. W roku kalendarzowym jednej osobie może być przyznane jedno stypendium. Zwycięzcy wyłaniani będą na podstawie rekomendacji komisji ds. stypendiów. 

- Od 2013 roku przyznaliśmy ponad 330 stypendiów za osiągnięcia artystyczne, a wśród stypendystów znaleźli się zarówno uczniowie poniżej 10 roku życia, jak i pełnoletni młodzi artyści. W gronie osób, które otrzymały to świadczenie są laureaci prestiżowych międzynarodowych i krajowych konkursów. Mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią w 2020 roku lubelscy artyści również uczestniczyli w wielu konkursach, dlatego zachęcam wszystkich laureatów do złożenia wniosków o stypendia - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Stypendium za osiągnięcia artystyczne może być przyznane osobie, która mieszka, pracuje lub uczy się w placówce edukacyjnej na terenie Lublina, jest laureatem międzynarodowego albo ogólnopolskiego konkursu artystycznego lub pleneru artystycznego o charakterze konkursowym, a w roku uzyskania osiągnięcia artystycznego nie ukończyła 26 roku życia. O stypendium mogą starać sie też niepełnoletni, ale w ich przypadku wniosek o przyznanie pieniędzy musi złożyć opiekun prawny.

Wniosek o przyznanie stypendium wraz z załącznikami należy złożyć tylko w formie pisemnej (nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną) na odpowiednim formularzu: za pośrednictwem operatora pocztowego, przy czym o dochowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin, w Biurach Obsługi Mieszkańców – w kopertach z dopiskiem „Wydział Kultury. Wniosek o stypendium za osiągnięcia artystyczne”, znajdujących się na ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Franciszka Kleeberga 12a albo osobiście w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Lublin (ul. Złota 2, 20-112 Lublin), po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu wizyty pod numerem telefonu: 81 466 37 14 lub adresem: [email protected]

Dodatkowo, do 28 stycznia można skorzystać z konsultacji w sprawie poprawności formalnej wniosków. Odbywają się one telefonicznie, w godzinach 7.30-15.00, pod numerem telefonu: 81 466 37 14 lub mailowo: [email protected] 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.