Reklama

Reklama

Trwa aukcja charytatywna dla chorej Niny Słupskiej z Lublina. Do wylicytowania są dzieła sztuki

Opublikowano: 10 kwietnia 2021 13:51
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Print screen - Ninka choruje na SMA - walczymy o terapię genową, by ją ratować!/Allegro

Trwa aukcja charytatywna dla chorej Niny Słupskiej z Lublina. Do wylicytowania są dzieła sztuki - Zdjęcie główne

Nina Słupska | foto Print screen - Ninka choruje na SMA - walczymy o terapię genową, by ją ratować!/Allegro

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Studenci KUL i Nałęczowski Ośrodek Kultury prowadzą internetową aukcję charytatywną na rzecz Niny Słupskiej. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięsni i od kilku miesięcy trwa zbiórka pieniędzy na jej leczenie.

Reklama

Niespełna 2-letnia Nina Słupska z Lublina choruje na rdzewniowy zanik mięśni. Szansą dla niej jest terapia genowa, która jest nierefundowana w Polsce i kosztuje ponad 9 mln zł. Od kilku miesięcy trwają zbiórki pieniędzy, a w pomoc włączają się celebryci, samorządowcy i sportowcy. Teraz zaczęła się kolejna akcja. Studenci i historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Nałęczowski Ośrodek Kultury organizują charytatywną aukcję dzieł sztuki. 

- Na aukcji można kupić ponad 60 niezwykle różnorodnych dzieł: od pełnych detali miedziorytów po ekspresyjne abstrakcje. Swoje prace podarowali zarówno uznani artyści, jak i studenci - informują organizatorzy akcji.

Wśród artystów są: Michał Adamczyk, Dorota Augustowska, Alina Cholewińska, Waldemar Czępiński, Członkinie Klubu Ziemianka, Ewa Dołgań-Piotrowska, Magdalena Drabek, Barbara Drobińska, Tetiana Fałalejewa, Paweł Gierliński, Laura Gutowska, Piotr Kanarek, Małgorzata Kozak, Kazimierz Kraczoń, Patrycja Król, Jacek Łydżba, Piotr Madejski, Monika Matuła-Wietzlich, Włodzimierz Ostoja-Lniski, Dorota Otulska, Michał Otulski, Izabela Pytka, Fryderyk Rudziński, Łukasz Siatkowski, Anna Staniak, Aleksandra Śmiech, Katerina Vinokurova, Zula Wojczykowska, Agnieszka Zagraba, Maja Zuzańska.

Aukcja pt. "Ninka choruje na SMA - walczymy o terapię genową, by ją ratować!" odbywa się na portalu internetowym "Allegro" od 8 do 30 kwietnia. Z kolei cała zbiórka na rzecz Niny trwa od 24 listopada zeszłego roku do 1 maja 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.