reklama
reklama

Tomasz Cholewa z Politechniki Lubelskiej nagrodzony przez ministra edukacji i nauki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Tomasz Cholewa z Politechniki Lubelskiej nagrodzony przez ministra edukacji i nauki - Zdjęcie główne

Dr hab. inż. Tomasza Cholewa | foto Politechnika Lubelska

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Dr hab. inż. Tomasza Cholewa z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej został nagrodzony przez ministra edukacji i nauki. Wyróżniono go za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej.
reklama

W piątek (19 lutego) po raz drugi obchodzony był Dzień Nauki Polskiej. Tego dnia Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki ogłosił listę laureatów nagrody Ministra Edukacji i Nauki. Są one wręczane w 5 kategoriach - za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku. Za 2020 rok przyznano 74 nagród, w tym 57 indywidualnych i 17 zespołowych.

Wśród uhonorowanych naukowców jest dr hab. inż. Tomasz Cholewa, profesor uczelni z Wydziału Inżynierii Środowiska. Nagrodę otrzymał za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej.

Prof. Tomasz Cholewa pracuje w Katedrze Jakości Powietrza Wewnętrznego i Zewnętrznego. W 2008 r. ukończył studia na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej. Rozprawę doktorską z zakresu ogrzewania i chłodzenia podłogowego obronił z wyróżnieniem w 2013 r. Jeszcze przed skończeniem doktoratu rozpoczął prowadzenie badań z zakresu efektywności energetycznej oraz racjonalizacji zużycia energii w budynkach. Po obronie rozprawy doktorskiej przystąpił do realizacji projektu badawczego dotyczącego racjonalizacji zużycia energii w sektorze mieszkaniowym. Następnie opracował, zoptymalizował oraz przetestował autorską metodę prognozowania dostawy ciepła na potrzeby ogrzewania obiektów (budynek, podstacja cieplna, kotłownia osiedlowa).

Obecnie prof. Cholewa, w ramach realizacji projektu związanego z opracowaniem innowacyjnego systemu sterowania dostawą ciepła na potrzeby ogrzewania obiektów istniejących i nowo powstających, prowadzi testy w warunkach rzeczywistych w 4 budynkach użyteczności publicznej Urzędu Miasta Lublin oraz w 9 budynkach mieszkalnych w Świdniku. W ubiegłym roku uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od 2017 r. jest prezesem Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Lublinie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama