Reklama

Reklama

Szykuje się remont ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie

Opublikowano: 29 kwietnia 2021 12:30
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Miasto Lublin

Szykuje się remont ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie - Zdjęcie główne

Szykuje się remont ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto szuka wykonawcy remontu ul. Krakowskie Przedmieście. Główna arteria miasta zyska nową nawierzchnię. Z odnowionej przestrzeni, zarówno kierowcy jak i piesi, skorzystają w drugiej połowie roku.

Reklama

- Na jesieni ubiegłego roku, wzdłuż północnej pierzei Krakowskiego Przedmieścia powstała nowa zieleń. Po zakończonych pracach w zakresie nasadzeń drzew i krzewów, w tym roku rozpoczynamy prace związane z infrastrukturą drogową. Remont ul. Krakowskie Przedmieście wpłynie na komfort korzystania z głównego ciągu komunikacyjnego Miasta oraz poprawi estetykę Śródmieścia - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Przetarg na remont ogłoszono w czwartek (29 kwietnia).
 
 
Zakres planowanych robót obejmie odcinek ul. Krakowskie Przedmieście, od ul. Wieniawskiej do ul. 3 Maja. Prace drogowe będą polegały na wymianie dwóch warstw bitumicznych jezdni, wymianie krawężników, włazów studni i wpustów kanalizacji deszczowej. Dodatkowo zostanie wymieniona nawierzchnia na zatokach autobusowych oraz wyrównane będą chodników poprzez przełożenie nawierzchni z kostki brukowej. Zamówienie zakłada również odnowienie powłok malarskich na słupkach, stojakach rowerowych oraz koszach na odpady. Na zakończenie wykonawca odtworzy oznakowanie poziome. Łącznie do remontu przewidziano ponad 4,5 tys. mkw. powierzchnia jezdni oraz 570 m długości krawężników.
 
Otwarcie ofert zaplanowano na 14 maja. Wykonawca będzie miał 50 dni na wykonanie remontu ulicy. Termin ten liczony jest od daty zawarcia umowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.