Reklama

Reklama

Szykują się remonty chodników i parkingu na lubelskim Kośminku

Opublikowano: 6 stycznia 2021 08:12
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Szykują się remonty chodników i parkingu na lubelskim Kośminku - Zdjęcie główne

Szykują się remonty chodników i parkingu na lubelskim Kośminku | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na terenie dzielnicy Kośminek w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego szykują się remonty chodników i dzikiego parkingu, a do tego zostanie zagospodarowana część terenów zielonych. Na projekt pn. "Inwestycje na Kośminku" oddano blisko 360 głosów.

Reklama

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października, a mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Mieszkańcy 359 głosami zdecydowali, że zostanie wykonany projekt pn. "Inwestycje na Kośminku". Zakłada on remont nawierzchni dzikiego parkingu przy ul. Dulęby, zagospodarowanie części zaniedbanych terenów zielonych przy ul. Długiej, remont chodnika przy ul. Wspólnej (od wiaduktu do ul. Pawiej), remont chodnika przy Szkole Podstawowej nr 15, przy ul. Elektrycznej i remont chodnika przy ul. Żelaznej (od ul. Pawiej, do Kamiennej). 

- Wszystkie zadania w projekcie są ogólnodostępne - zlokalizowane są na terenie otwartym - każdy i w każdej chwili będzie mógł z nich skorzystać - czytamy w opisie projektu. 

Koszt to 160 tys. zł. 

To jeden z dwóch projektów, który zostanie zrealizowany w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego na Kośminku. Pierwszy, który wybrali glosujący dotyczy budowy chodnika wzdłuż ul. Franczaka Lalka do przystanku MPK "Instytut Agrofizyki 02".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.