Reklama

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie ma już zmodernizowane boisko wielofunkcyjne

Opublikowano: wt, 5 sty 2021 11:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Skończył się kilkumiesięczny remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego przy ul. Nałkowskich. Boisko zostało zmodernizowane i pojawiło się też oświetlenie oraz monitoring. Był to pierwszy etap prac.

Reklama

Od sierpnia trwała modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Prace polegały na modernizacji boiska do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki wraz z budową ogrodzenia, oświetlenia i monitoringu. Wyremontowano jeszcze schody i dojścia do obiektu. Boisko przeszło już odbiory techniczne i czeka już tylko na powrót uczniów do szkoły, bo od 4 do 17 stycznia trwają ferie zimowe i nie wiadomo jeszcze czy uczniowie wrócą do szkolnych ławek czy dalej będą uczyć się zdalnie. 
 
- Z Nowym Rokiem, do odnowionych obiektów sportowych dołączyło wielofunkcyjne boisko na osiedlu Nałkowskich, gdzie właśnie zakończyliśmy pierwszy etap prac. Jesteśmy także w trakcie kolejnych inwestycji w zakresie szkolnych obiektów sportowych. Pod koniec grudnia ogłosiliśmy przetargi na rewitalizację boiska na terenie Szkoły Podstawowej przy ul. Lotniczej oraz budowę zaplecza dla boiska rugby. Zleciliśmy też wykonanie nawodnienia trawiastego boiska Klubu Sygnał. Przed nami również budowa dwóch zewnętrznych siłowni, na terenie XXX Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 29 - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju. 
 
Boisko syntetyczne przy SP nr 30, o wymiarach 30 m x 45 m i powierzchni całkowitej 1350 mkw zostało wykonane na podbudowie z kruszywa kamiennego, ze żwirowo gumową warstwą stailizującą oraz poliuretanową nawierzchnią w kolorze zielonym. Remontem objęto schody wraz z dojściami prowadzącymi na boisko i na plac asfaltowy oraz dojścia i schody od strony przedszkola, o łącznej pow. ok 120 mkw. Schody mają teraz nowe stopnie i poręcze ze stali nierdzewnej. Z kolei boisko ogrodzono cokołem z wysokimi ocynkowanymi przęsłami w formie paneli, a w ogrodzeniu od strony przedszkola wykonano furtkę. Oprócz tego, pojawiły się bramki, kosze, uchwyty, oświetlenie i monitoring. Wykonano też prace rozbiórkowe m.in. istniejącego ogrodzenia z siatki. 
 
Koszt prac budowlanych w ramach pierwszego etapu modernizacji obiektów sportowych przy SP nr 30 to 840 tys. zł. W ramach drugiego etapu przewidziano modernizację boiska do piłki nożnej i bieżni. Dla tych obiektów Miasto ma dokumentację projektową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.