Reklama

Reklama

Stypendia sportowe województwa lubelskiego. Nabór rozpoczęty

Opublikowano: 5 stycznia 2021 12:48
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Stypendia sportowe województwa lubelskiego. Nabór rozpoczęty - Zdjęcie główne

Stypendia sportowe województwa lubelskiego. Nabór rozpoczęty | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Z początkiem 2021 roku zaczął się nabór wniosków o stypendia sportowe za wyniki osiągniete w zeszłym roku. Pieniądze mogą otrzymać sportowcy do 27. roku życia, będący mieszkańcami województwa lubelskiego.

Reklama

W piątek (1 stycznia) ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych za wyniki osiągnięte w 2020 roku. Mogę ubiegać się o nie sportowcy do 27. roku życia, zrzeszeni w klubach i związkach sportowych na terenie województwa lubelskiego, będący mieszkańcami Lubelszczyzny. Wnioski można składać do końca stycznia i zostaną one rozpatrzone do 31 marca.

- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która odbyła się w minionym roku w Lubelskiem pokazała, że mamy wielu zdolnych sportowców w regionie. Stypendium to forma wsparcia, aby dalej mogli rozwijać swoje pasje i kariery - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

Stypendium może być przyznane osobie, która osiągnęła jeden z wyników sportowych, czyli zajęła miejsca 1-3 w: igrzyskach głuchych w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich/igrzysk paraolimpijskich; światowych igrzyskach olimpiad specjalnych w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich/igrzysk paraolimpijskich; Mistrzostwach Świata seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych (kadetów) w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich/igrzysk paraolimpijskich; Mistrzostwach Europy seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych (kadetów) w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich/igrzysk paraolimpijskich; Mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych (kadetów) w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich/igrzysk paraolimpijskich.

Poza tym, musi to być osoba uprawiająca sport i konkurencję objętą programem igrzysk olimpijskich/igrzysk paraolimpijskich i, która zobowiąże się do realizacji przedłożonego programu przygotowań oraz do udziału w zawodach głównych roku w okresie pobierania stypendium;

Kwoty stypendiów są uzależnione od osiągniętych wyników sportowych. Wnioski można składać osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego lub wysłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.