Reklama

Reklama

Spotkania "Czwartki z Uniwersytetem Otwartym". KUL zaprasza uczniów szkół podstawowych

Opublikowano: 13 stycznia 2021 11:15
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Otwarty KUL rozpoczyna cykl spotkań online dla uczniów szkół podstawowych w ramach akcji "Czwartki z Uniwersytetm Otwartym". Organizatorzy zapowiedzieli, że opowiedzą uczestnikom m.in. o sztuce finansów, nowoczesnych technologiach i różnych kulturach świata.

Reklama

Od 2012 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II funkcjonuje Uniwersytet Otwarty KUL Jego słuchaczem może zostać każdy bez względu na wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania i obywatelstwo. Działalność obejmuje formy kształcenia, które wykraczają poza standardową ofertę uczelni. Prowadzone są wykłady i warsztaty dla grup szkolnych na każdym etapie edukacji, kursy i szkolenia dla młodzieży i dorosłych, programy edukacyjne dla osób z zagranicy oraz wydarzenia dla szerokiej publiczności. W zajęciach dla szkół podstawowych średnio uczestniczyło dotąd ok. tysiąca uczniów rocznie. Odbywają się tez m.in. bezpłatne zajęcia dla szkół średnich - cykliczne Uniwersyteckie Powtórki Przed Maturą, Akademia Prawa Europejskiego i Akademia Młodych Humanistów.

Teraz UO zaczyna nową inicjatywę, czyli "Czwartki z Uniwersytetem Otwartym”. Uczestnicy, co czwartek będą spotykać się na stronie internetowej UO, a za pośrednictwem mediów społecznościowych publikowane będą animacje edukacyjne przybliżające tematykę zajęć dla grup szkolnych, proponowanych przez KUL. Cykl spotkań potrwa do końca semestru.

- Jak mówi Michał Bednarczyk z Uniwersytetu Otwartego KUL - Krótkie filmy dostosowane do wieku odbiorców (dla klas 1-3 oraz 4-8) stanowią zapowiedź i wprowadzenie do zajęć dla grup szkolnych Uniwersytetu Otwartego realizowanych niegdyś stacjonarnie na uniwersytecie, do których prowadzenia mamy nadzieję powrócić po ustabilizowaniu się sytuacji epidemicznej. Wierzymy, że nasze propozycje spodobają się uczniom i zachęcą do udziału w aktywnościach Uniwersytetu Otwartego - czytamy na stronie internetowej KUL.

Na stronie uczelni opublikowano krótki film. Organizatorzy zapowiedzieli w nim, że opowiedzą uczestnikom m.in. o sztuce finansów, nowoczesnych technologiach i różnych kulturach świata. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.