Reklama

Reklama

Schroniska dla bezdomnych zwierząt z Lubelszczyzny obdarowane. Ponad pół tony darów

Opublikowano: 3 lutego 2021 14:40
Autor: Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ponad pół tony darów dla zwierząt w schroniskach na terenie województwa lubelskiego zebrała IKEA Lublin i SKENDE Shopping. Koce, ręczniki i karma zostały już dostarczone do czterech schronisk: w Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej i w powiecie świdnickim.

Reklama

Sklepy IKEA Lublin i SKENDE Shopping przy Al. Spółdzielczości Pracy przez trzy tygodnie prowadziły zbiórkę dla schronisk dla bezdomnych zwierząt z województwa lubelskiego. Można było przynosić przynosić koce, pledy, ręczniki oraz dobrej jakości karmę do specjalnie wyznaczonej strefy za kasami w sklepie. Prezenty, które trafiły do schronisk, pozwolą ich podopiecznym lepiej przetrwać zimę. Udało się zebrać ponad 640 kg darów.

- Nasza akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez klientów i pracowników sklepu. Pojemniki za kasami, gdzie można było zostawić dary, zapełniały się szybko. Chcielibyśmy podziękować za te dary serca, które tak bardzo przydadzą się zwierzętom ze schronisk - mówi Agnieszka Pietrzak-Chomicz, specjalistka ds. marketingu w IKEA Lublin.

W samej IKEA zebrano blisko 490 kg darów. Do tego 150 kg udało się zgromadzić w sklepie Aquael ZOO znajdującym się w SKENDE Shopping. Koce, ręczniki i karma zostały już dostarczone do czterech schronisk w woj. lubelskim: w Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej i w powiecie świdnickim tj. w Rybczewicach.

- Zima to właśnie czas, kiedy nasi podopieczni najbardziej potrzebują pomocy. Pledy i koce trafią do boksów, bardzo też przyda się karma. W imieniu naszych psów i kotów chcieliśmy bardzo podziękować za wsparcie - mówi Rafał Antoniszewski ze schroniska w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej, gdzie przebywa obecnie ok. 270 psów i ok. 80 kotów.

Zimowa zbiórka tekstyliów i karmy dla schronisk to kolejna akcja obu sklepów na rzecz zwierząt. Jesienią ubiegłego roku SKENDE otworzyło na terenach zielonych wokół centrum Sferę Psa. To miejsce, w którym czworonogi mogą bezpłatnie i bezpiecznie bawić się oraz trenować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.