Reklama

Reklama

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych według klucza partyjnego? Lubelska poseł chce wyjaśnień [WIDEO]

Opublikowano: 13 kwietnia 2021 16:51
Autor: | Zdjęcie: Screen - Marta Wcisło/Facebook

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych według klucza partyjnego? Lubelska poseł chce wyjaśnień [WIDEO] - Zdjęcie główne

Poseł Marta Wcisło skomentowała podział środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i złożyła pismo z prośbą o wyjaśnienia | foto Screen - Marta Wcisło/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto Lublin nie dostało środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Sprawę skomentowała Marta Wcisło - lubelska poseł KO, która uważa, że pieniędze były dzielone zgodnie z kluczem partyjnym. Wspólnie z poseł Joanną Frydrych zwróciła się o wyjaśnienia do szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Reklama

Lublin znowu bez rządowego dofinansowania
 
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
 
Miasto Lublin w ramach pierwszego naboru otrzymało dofinansowanie, w trakcie drugiego już nie i podczas ostatniego - trzeciego naboru również nie otrzymało środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów województwa lubelskiego. W trzecim naborze, samorząd starał się o 30 mln zł dofinansowania na budowę Dworca Metropolitalnego, który powstanie między ul. Młyńską a Gazową, a budowa już trwa. W budżecie miasta na 2021 r. zarezerwowano na tę inwestycję 123,5 mln zł. Wniosek o dotację złożono pod koniec 2020 roku.
 
"Rządowe pieniądze zostały podzielone zgodnie z kluczem politycznym"
 
Do ostatniego - trzeciego podziału środków odniosła się lubelska poseł Marta Wcisło (Koalicja Obywatelska). Jej zdaniem środki trafiły do samorządów rządzonych oraz powiązanych z partią rządzącą w kraju.
 
- Kolejny raz rządowe pieniądze zostały podzielone zgodnie z kluczem politycznym. Kolejny raz Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych powinien zmienić nazwę na Rządowy Fundusz Inwestycji, a właściwie ineresów lokalnych partii rządzącej. Mimo wielu próśb, apeli, interpelacji ani pan premier nie odpowiedział ani wojewoda. W związku z tym po raz kolejny napisałam interpelację do premiera - mówiła Marta Wcisło.
 
Posłanki chcą wyjaśnień
 
Podkresliła, że wspólnie z poseł Joanną Frydrych z regionu podkarpackiego złożyły w imieniu Koalicji Obywatelskiej pismo do szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ten sposób chcą uzyskać dokładne informacje jak dzielono pieniądze dla samorządów.
 
- Chciałybyśmy, aby udostępniono nam wykaz złożonych wniosków, jakie jednostki samorządu terytorialnego z województwa lubelskiego i z Podkarpacia zostały zakwalifikowane do pomocy i dlaczego. Domagamy się także wszelkiej korespondencji między Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, a wojewodą lubelskim i wojewodą podkarpackim oraz kładu komisji, które dzieliły środki, rekomendowały pieniądze dla województwa lubelskiego i podkarpackiego - wyjasniała Wcisło. - Rząd ukarał wszystkich obywateli zaróno tych, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, jak i tych, którzy nie głosowali na te partię - podsumowała.
 
Konferencja prasowa poseł Marty Wcisło w sprawie podziału środków z RFIL
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.