Reklama

Reklama

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie. Rozstrzygnięto przetarg

Opublikowano: pt, 12 mar 2021 12:45
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie. Rozstrzygnięto przetarg - Zdjęcie główne

Rozbudowa SP nr 52 na Felinie w Lublinie - wizualizacja | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W czwartek (11 marca) został rozstrzygnięty przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Jagiełły (dzielnica Felin). Inwestycję o wartości 17,9 mln zł zrealizuje spółka Budimex S.A. Rozbudowa szkoły powinna zakończyć się w listopadzie 2022 roku.

Reklama

- Rozstrzygnięcie przetargu i wybór wykonawcy otwiera nam drogę do realizacji potrzebnej miejskiej inwestycji oświatowej, szczególnie ważnej dla mieszkańców dzielnicy Felin. W tegorocznym budżecie miasta na rozbudowę szkoły na Felinie przeznaczyliśmy 12 mln złotych. Środki te pozwolą na powstanie nowoczesnej placówki, a tym samym poprawią warunki kształcenia uczniów. Przed nami również rozpoczęcie kolejnego ważnego zadania – rozbudowy segmentu przedszkolnego w Zespole Szkół nr 12 na Sławinie. Na potrzeby tej inwestycji skompletowaliśmy już dokumentację i przed nami ogłoszenie przetargu. Nowoczesne, przestronne i bezpieczne szkoły w dzielnicach Lublina to realizacja moich obietnic wyborczych  mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Rozbudowa szkoły o dwa segmenty, czyli dydaktyczny i żywieniowy (kuchnia i stołówka) zostanie zrealizowana kompleksowo w formule "zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszej kolejności wykonawca przygotuje kompletną wielobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową oraz wykonawczą dla obu segmentów. Będzie się ona składać m.in. z projektów budowlanych dla każdej z branż: architektonicznej, konstrukcyjnej, elektrycznej i teletechnicznej, sanitarnej, technologicznej, drogowej, zieleni, a także projektów aranżacji wnętrz i wyposażenia obiektów. Firma będzie też zobowiązana do wszystkich uzgodnień, tak by możliwe było uzyskanie pozwolenia na budowę oraz do przygotowania dokumentacji środowiskowej. Zamówienie obejmuje również kompleksowe nadzory nad inwestycją i wykonanie wszystkich robót budowlanych z całą towarzyszącą infrastrukturą.
 
Nowy segment dydaktyczny w kształcie litery "L” planowany jest jako rozbudowa po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowa część ma powstać jako niezależna i połączona funkcjonalnie ze szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami. Rozbudowa zakłada powstanie nowej części budynku o takiej samej wysokości, gabarytach i wyglądzie jak obiekt istniejący. Nowy segment wpasuje się wysokością, ilością kondygnacji i wyglądem elewacji do istniejącej szkoły, kolorystyką i kształtem dachu, by docelowo po realizacji stanowił on zwarty kompleks szkoły. W nowym segmencie powstanie 16 klasopracowni z zapleczami, część administracyjna, pomieszczenia socjalne oraz ogólnego przeznaczenia, sala do gimnastyki korekcyjnej oraz aula dla 300 osób. Segment dydaktyczny będzie dodatkowo podpiwniczony. Tam znajdą się szatnie i pomieszczenia techniczne. W nowej części szkoły znajdzie się miejsce dla 500 dzieci.
 
Powstanie również segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 mkw., z nowoczesną kuchnią i stołówką dla 184 uczniów. Koncepcja opiera się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego zlokalizowanego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową. Obiekt będzie parterowy i znajdą się w nim pomieszczenia przeznaczone na kuchnię i stołówkę szkolną – jadalnię oraz pomieszczenia techniczne: zmywalnia, rozdzielnia, pokój socjalny. W piwnicy będą pomieszczenia magazynowe i zaplecze kuchenne. Przewidziano dostawę i montaż urządzeń wyposażenia kuchni. Nowa część kuchenna umożliwi przygotowywanie i wydawanie 1,5 tys. posiłków dziennie.
   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.