Reklama

Reklama

Ratusz wyremontuje i poszerzy jezdnie na lubelskich Tatarach

Opublikowano: 17 stycznia 2021 08:30
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Ratusz wyremontuje i poszerzy jezdnie na lubelskich Tatarach - Zdjęcie główne

Ratusz wyremontuje i poszerzy jezdnie na lubelskich Tatarach | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto wyremontuje okolice ul. Gospodarczej w dzielnicy Tatary. Dzięki VII edycji Budżetu Obywatelskiego zostanie np. poszerzona jezdnia, co ma ułatwić dojazd miejskim służbom i zapewnić miejsca parkingowe.

Reklama

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października, a mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Kosztem 350 tys. zł i dzięki 369 głosom, Ratusz wykona projekt pn. "Poprawa infrastruktury drogowej na Tatarach". Inwestycja zakłada poprawę infrastruktury drogowej bocznej ulicy Gospodarczej pomiędzy budynkami nr 14, a 16. W planach jest też poszerzenie jezdni od wjazdu po stronie prawej (przy bloku nr 16), do końca bloku nr 14 po stronie lewej kosztem likwidacji nieużywanego chodnika wraz z wymianą nawierzchni asfaltowej i bez konieczności wycinki drzew.

- W dzielnicy Tatary boczne ulice Gospodarczej nie były remontowane od początku ich powstania. Są zdewastowane, nierówne, z licznymi koleinami i dziurami. Po deszczu na ulicach tworzą się ogromne kałuże. Poza tym chodnik przy bloku nr 16 jest miejscem, w którym parkują auta, nie jest używany przez pieszych od wielu lat. Parkujące samochody znacznie utrudniają wjazd służbom pogotowia, straży pożarnej oraz utrudniają odbiór odpadów komunalnych - czytamy w opisie projektu. 

Zaproponowane działania mają uporządkować przestrzeń pomiędzy budynkami nr 14 i 16 oraz ułatwić dostęp służbom miejskim i zapewnić komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom również tym niepełnosprawnym. Dodatkowo, inwestycja zapewni miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne, natomiast utwardzone, równe podłoże - bezpieczny dostęp do zaparkowanego auta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.