Reklama

Reklama

Przyznano Studenckie Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego [WIDEO]

Opublikowano: 13 maja 2021 15:00
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się wideokonferencja, której tematem były Studenckie Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego przyznane na 2021 rok. Stypendium otrzymają 222 osoby. Łączna kwota przyznanego wsparcia to prawie 600 tys. zł.

Reklama

Region potrzebuje młodych

W wideokonferencji uczestniczyli: marszałek Województwa Lubelskiego, dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego oraz trójka stypendystów, Alicja Burlikowska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Michał Golas z Politechniki Warszawskiej oraz Krzysztof Lider z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubelskiego za 2021 rok przyznane

Kandydaci na stypendystów marszałka powinni przede wszystkim mieć stypendium rektora dla najlepszych studentów w macierzystej uczelni oraz legitymować się dodatkowymi osiągnięciami w przynajmniej trzech rodzajach działalności. Chodzi np. o pracę w kole naukowym, działalność popularnonaukową, pracę naukowo-badawczą czy studia w ramach stypendium zagranicznego.

- Tak liczne grono zdolnej i ambitnej młodzieży w Lubelskiem to duma i wielki zaszczyt. Będziemy kontynuować program przyznawania stypendiów, bo chcemy aby młodzi ludzie mogli i chcieli tu wrócić. Region ciągle się zmienia i bardzo ich potrzebuje - mówił Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

- Program stypendialny z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Widzimy też, że dużo więcej wniosków spełnia wymogi przedstawione w regulaminie programu stypendialnego - dodała Bożena Ćwiek, dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego.

Przyznano ponad 200 stypendiów

W tym roku wpłynęły 243 wnioski. Po ich weryfikacji wydano 222 decyzje przyznające stypendia najlepszym studentom szkół wyższych. Wysokość stypendiów w 2021 roku (to już 18. edycja) wyniosła łącznie 594 tys.zł, a stypendyści wywodzą się z 18 różnych uczelni.

- Stypendium przeznaczę na inwestycję w siebie, myślę o kursach językowych - tłumaczyła jedna z tegorocznych stypendystek Alicja Burlikowska, studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (w tym roku planuje obronić pracę licencjacką na kierunku Kreatywność społeczna).

- Ja zmodernizuję komputer, będę mógł szybciej przeprowadzać obliczenia numeryczne - dodał Michał Golas z Politechniki Warszawskiej (student studiów II stopnia na kierunku Telekomunikacja, ze specjalnością teleinformatyka i cyberbezpieczeństwo).

- Teraz będę mógł swobodnie finansować swoje udziały w konferencjach naukowych - przyznał na koniec Krzysztof Lider, student dwóch kierunków - na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie i na UMCS (Obecnie studiuje na trzecim roku na kierunku Lekarskim oraz na pierwszym roku na kierunku Fizyka Techniczna).

CZYTAJ TAKŻE: KUL otwiera nowy kierunek. To kryminologia [WIDEO]

Maksymalna miesięczna kwota stypendium to 300 zł brutto. Stypendium przyznano na okres do 9 miesięcy. Pierwsza transza stypendium zostanie wypłacona w czerwcu, a druga w październiku. Studenckie Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego finansowane są w całości z budżetu województwa lubelskiego.

Wideokonferencja w sprawie Stypendium

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.