reklama
reklama

Przejście przy ul. Głębokiej w Lublinie nie będzie doświetlone

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Przejście przy ul. Głębokiej w Lublinie nie będzie doświetlone - Zdjęcie główne

Przejście przy ul. Głębokiej w Lublinie nie będzie doświetlone | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto nie planuje doświetlić przejścia dla pieszych przy ul. Głębokiej. W imieniu mieszkańca, który twierdzi, że jest w tym miejscu niebezpiecznie, o oświetlenie apelował Stanisław Kieroński - wiceprzewodniczący Rady Miasta.
reklama

Stanisław Kieroński - wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin został poproszony przez mieszkańca o intewencję w sprawie doświetlenia przejścia dla pieszych na ul. Głębokiej, na wysokości terenu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W tej sprawie wystąpił z interpelacją do prezydenta Lublina. - Jest to przejście z którego korzysta wiele osób, nieoświetlone stwarza zagrożenie dla przechodniów i kierowców - napisał Stanisław Kieroński (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka). 

Mieszkaniec wyjaśnił, że aktualnie miejsce jest niebezpieczne dla ludzi którzy chcą przez nie bezpiecznie przejść i dla kierowców którzy jadą tędy w kierunku al. Kraśnickiej.

- Problem tego przejścia jest mianowicie taki, iż co prawda ulica Głęboka posiada latarnie, jednak nie oświetlają one tego przejścia bowiem jest tam zlokalizowany slup wysokiego napięcia, w którym to miejscu powinna stać latarnia. Tak więc jadąc oświetloną ulica Głęboką w kierunku ulicy Kraśnickiej wpadamy w 30 metrową ciemność gdzie na dodatek jest jeszcze na środku zlokalizowane przejście dla pieszych - opisuje mieszkaniec.

Podkreślił, że przejście to jest wykorzystywane przez dużą rzesze studentów UMCS, którzy kilka metrów wyżej mają furtkę która wychodzi bezpośrednio na chodnik przy ulicy Głębokiej oraz dodał, że po drugiej stronie jest luka miedzy garażami, a parkingiem, co skraca drogę na teren Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, po której stronie jest wybieg dla psów.

W imieniu Krzysztofa Żuka, odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, który wyjaśnił, że istniejąca konfiguracja slupów oświetleniowych wynika z obostrzeń związanych z przebiegającą w tym rejonie linią napowietrzną 110 kV. Zaznaczył też, że ewentualna poprawa warunków oświetleniowych w tym miejscu może być zrealizowana poprzez budowę dodatkowego tzw. dedykowanego oświetlenia, czyli wyróżnienie barwą światła i poziomem luminacji, co zapewnia boczne oświetlenie całej sylwetki pieszego. Takie rozwiązanie zostało już zastosowane na kilku ulicach Lublina, m.in. na ul. Jana Pawia II (w rejonie ul. Szafirowej). 

- Oczywistym warunkiem realizacji tej inwestycji jest wczesnieJsze zabezpieczenie w planie finansowym niezbędnych środków, których orientacyjna wysokość w tym przypadku wynosi ok. 60 tys. zł. - napisał Artur Szymczyk, dodając, że budżet miasta na 2021 rok nie przewiduje tej inwestycji. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama