Reklama

Reklama

Przegląd VideoNews w lubelskiej Galerii Labirynt

Opublikowano: 23 stycznia 2021 12:38
Autor: | Zdjęcie: Galeria Labirynt w Lublinie

Przegląd VideoNews w lubelskiej Galerii Labirynt - Zdjęcie główne

Przegląd VideoNews w lubelskiej Galerii Labirynt | foto Galeria Labirynt w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W dniach 26-27 stycznia odbędzie sie 7. edycja ogólnopolskiego przeglądu wideo studentów i studentek uczelni artystycznych - "VideoNews". Zaprezentowane zostaną prace wideo młodych artystów i artystek z Pracowni Sztuki Performance Janusza Bałdygi i Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki.

Reklama

VideoNews jest przeglądem organizowany przez Galerię Labirynt od 2014 roku i od tamtej pory w akcji wzięło udział niemal 300 uczestników i uczestniczek wybranych drogą otwartego naboru oraz rekomendowanych przez profesorów. W 2020 roku przegląd nie odbył się z powodu pandemii, a tegoroczna edycja będzie rozłożona w czasie. Wydarzenie rozpocznie się w styczniu i będzie kontynuowane prawdopodobnie do końca roku. Na początek mają być zaprezentowane prace wideo artystów z Pracowni Sztuki Performance Janusza Bałdygi i Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki. Odbędą się też dyskusje prowadzone przez Jakuba Majmurka. Projekcje i dyskusje będą transmitowane w mediach społecznościowych Galerii Labirynt.

- Pracownia Działań Przestrzennych funkcjonuje w strukturze Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej zadaniem jest podjęcie próby rozpoznania i twórczego kształtowania przestrzeni, w których się poruszamy i działamy. PDP w swoich działaniach wykracza poza teren Akademii, zwracając uwagę na problemy społeczne i polityczne. Studenci i studentki eksplorują wrażliwość kulturową, poszukując własnej tożsamości artystycznej niezależnej od presji sukcesu. Definiując swoje miejsca, wymieniając poglądy z reprezentantami innych miejsc, zakreślają strefy komunikacji - informuje Galeria Labirynt. 

Prowadzącymi będą prof. Mirosław Bałka, mgr Julia Dorobińska. Wśród uczestników są: Nikodem Biegowski, Roberto Cura, Filip Figiel, Marcelina Gorczyńska, Łukasz Horbów, Marta Kaczmarek, Adam Kozicki, Marta Matysiak, Martyna Modzelewska, Alicja Paszkiel, Karolina Pawelczyk, Julia Wiśniewska, Weronika Zalewska. 

Z kolei Pracownia Sztuki Performance funkcjonuje w strukturze Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu jako VII Pracownia Rzeźby i Działań Przestrzennych - Performance.

- Ważnym punktem odniesienia kształtującym problematykę podejmowaną w pracowni jest aktywna relacja pomiędzy sztuką performance i rzeźbą. Konteksty i przestrzenie graniczne dyscyplin stanowią obszary poszukiwań charakteru indywidualnych programów studiów. Traktując performance i rzeźbę jako dyscypliny intermedialne poszukujemy relacji z innymi mediami jak video, rysunek czy tekst wizualny. Pracownia jest otwarta dla studentów i studentek wszystkich wydziałów uniwersytetu - informuje Galeria. 

Prowadzący to prof. Janusz Bałdyga, dr Marta Bosowska, a w gronie uczestników znaleźli się: Dawid Dzwonkowski, Jakub Łuczak, Iga Martin, Anna Niestatek, Yujia Shi (Chiny), Monika Skibińska, Lidia Stachowska, Barbara Stańko – Jurczyńska, Oliwia Szepietowska. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.