Reklama

Reklama

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu w centrum

Opublikowano: 12 marca 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu w centrum - Zdjęcie główne

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu w centrum | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina We wtorek (16 marca) zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Poniatowskiego i ul. Sowińskiego. Zacznie się przebudowa tego skrzyżowania, co jest kolejnym etapem przebudowy Al. Racławickich.

Reklama

Zaczyna się kolejny etap inwestycji
 
Etap ten przewiduje zamknięcie Al. Racławickich, na odcinku od Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego do ul. Głowackiego, wraz z ul. Poniatowskiego, na odcinku od Al. Racławickich do ul. Popiełuszki. Zostanie też zamknięty skrajny pas na ul. Sowińskiego, po stronie Bioteki. Ruch pojazdów na Al. Racławickich będzie się odbywał dwukierunkowo po jednym pasie w każdym kierunku, po stronie ul. Sowińskiego. W czasie trwania przebudowy pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu pozostaje na Al. Racławickich. Na wlocie z ul. Sowińskiego w Al. Racławickie obowiązywać będzie nakaz jazdy w prawo, w stronę centrum. 
 
Z powadu zamknięcia ul. Poniatowskiego wyznaczono objazdy. Do ul. Poniatowskiego objazd poprowadzono przez ul. Długosza i Popiełuszki. Dla jadących od ul. Głębokiej zalecany jest objazd przez ul. Radziszewskiego, Łopacińskiego, Al. Racławickie do ul. Długosza i Popiełuszki. Na przebudowywanym skrzyżowaniu istniejąca sygnalizacja świetlna zostanie zdemontowana i uruchomione zostaną światła na skrzyżowaniu: Al. Racławickie i ul. Długosza. Wprowadzona czasowa organizacja ruchu pozwoli wybudować warstwy konstrukcyjne nawierzchni, docelową sygnalizację świetlną oraz przebudować uzbrojenie sieci na tarczy skrzyżowania. Prace potrwają około 2 miesięcy.
 
Przebudowa Al. Racławickich
 
Planowany etap prac jest częścią trwającej od kwietnia ubiegłego roku przebudowy Al. Racławickich. W ramach inwestycji zakończono już prace na al. Długosza, ul. Legionowej, ul. Spadochroniarzy, ul. Łopacińskiego oraz na fragmencie Al. Racławickich – od ul. Legionowej do ul. Lipowej na długości 1,4 tys. metrów. Na wspomnianym odcinku Al. Racławickich wykonano zatoki z peronami dla komunikacji miejskiej oraz część ścieżek rowerowych. Zatoki przystankowe zlokalizowane przy KUL-u, Państwowej Szkole Budownictwa i Geodezji, Szpitalu Wojskowym, Spadochroniarzy, I LO im. Staszica i jednostce wojskowej mają już nowe nawierzchnie. Na głównej arterii miasta powstała nowa infrastruktura gazowa – kompletna sieć wynosi ponad 2 km. Finalizowane są prace w zakresie kanalizacji deszczowej, która jest  wybudowana w ponad 95 proc., a do całości brakuje odcinka o długości 150 m, przy ul. Poniatowskiego. W miejscu zdemontowanej starej infrastruktury trakcyjnej wykonano większość fundamentów pod nową trakcję oraz ustawiono słupy trakcyjne, na których zamontowano ok. 300 lamp. Oświetlenie działa po obu stronach na całej długości Al. Racławickich. Gotowe jest uzbrojenie podziemne do sygnalizacji wraz z częścią fundamentów dla nowych świateł. Aktualnie w ramach realizowanej inwestycji równolegle prowadzone są prace na ul. Lipowej, gdzie kończy się wymiana uszkodzonych komponentów zbiornika retencyjnego. Potem drogowcy przystąpią do wykonania podbudowy nowej nawierzchni jezdni. Na skrzyżowaniu ul. Lipowej i Krakowskie Przedmieście trwa układanie chodników. Z kolei na ul. Głowackiego montowana jest sygnalizacja świetlna.
 
Zakończenie całej inwestycji planowane jest w czerwcu. Koszt to ponad 100 mln zł, z czego 85 proc. dofinansowania stanowią fundusze europejskie.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.