reklama
reklama

Prorektor UMCS zastępcą redaktora naczelnego międzynarodowego czasopisma

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

 Prorektor UMCS zastępcą redaktora naczelnego międzynarodowego czasopisma - Zdjęcie główne

Prorektor UMCS zastępcą redaktora naczelnego międzynarodowego czasopisma | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Prorektor UMCS prof. Zbigniew Pastuszak objął beztereminowo funkcję zastępcy redaktora naczelnego czasopisma Expert Systems With Applications. To międzynarodowe czasopismo, koncentrujące się na inteligentnych systemach stosowanych w przemyśle, administracji i na uniwersytetach na całym świecie.
reklama

Dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. jest prorektorem ds. rozwoju i współpracy z gospodarką oraz kierownikiem Katedry Systemów Informacyjnych i Logistyki na Wydziale Ekonomicznym UMCS. Z czasopismem ESWA współpracuje od kilkunastu lat. Początkowo brał udział w pracach Rady Recenzentów, przygotowując recenzje artykułów naukowych kierowanych do publikacji w ESWA (łącznie 25 recenzji) i zdobywając pozycje Recognized Reviewer (2015) i Outstanding Reviewer (2017), a następnie został włączony w skład Rady Naukowej czasopisma i wspólnie z redaktorem naczelnym, prof. Binshanem Lin z Louisiana State University (USA) oraz blisko 90 naukowcami z 35 krajów świata pracował nad rozwojem i promocją czasopisma, określeniem jego podstawowych obszarów tematycznych i selekcją różnorodnych grup odbiorców publikowanych treści.
 
- W październiku 2020 r. prof. Z. Pastuszak został zaproponowany zarządowi wydawnictwa Elsevier jako potencjalny zastępca redaktora naczelnego ESWA, a po uzyskaniu akceptacji – powołany na stanowisko Associate Editor, jako redaktor współodpowiedzialny za rozwój dyscyplin: Business Intelligence, Knowledge-based Systems, Data Science, Decision Support Systems, Prediction Systems, Early Warning Systems, Data Driven Optimization, Intelligent Systems oraz AI in Business & Social Science - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.
 
Elsevier z Wielkiej Brytanii jest jednym z największych wydawnictw naukowych świata i firmą zajmującą się analizą danych i udostępnianiem informacji naukowej. Do rozwiązań dostarczanych przez Elsevier zalicza się m.in.: platformę on-line ScienceDirect, naukową bazę danych Scopus, oraz rozwiązania SciVal (do oceny wyników działalności naukowej) i Mendeley. Czasopismo Expert Systems with Applications wydawane jest od 1990 roku, w liczbie 4 zeszytów rocznie. W marcu ukazał się Vol. 166, a obecnie przygotowywane są woluminy o numerach 174-177, których publikacja planowana jest na wrzesień. Ze względu na dużą liczbę artykułów nadsyłanych do  publikacji w ESWA (ok. 700-800 miesięcznie), przy poziomie akceptacji ok. 14 proc. czasopismo posiada równoważną postać elektroniczną, z tekstami publikowanymi w dostępie otwartym.
 
- Odpłatność za publikację artykułu – przy zachowaniu identycznych zasad i jakości procesu recenzji i redakcji – wynosi 2 640 USD netto. Według aktualnej listy Ministerstwa Edukacji i Nauki, publikacja artykułu w ESWA pozwala na przypisanie autorowi i jednostce naukowej 140 punktów w dyscyplinach: informatyka techniczna i telekomunikacja, nauki o zarządzaniu i jakości oraz informatyka - dodaje Adamska.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama