Reklama

Reklama

Program "Złap deszczówkę" w Lublinie. Przyznano dotacje na łączną kwotę 76 tys. zł

Opublikowano: śr, 30 gru 2020 11:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto Lublin podsumowało pierwszy rok Programu ochrony zasobów wodnych "Złap deszczówkę" w ramach którego mieszkańcy mogą dostać do 5 tys. zł na budowę systemu zatrzmującego deszczówkę. Jak dotąd przyznano 21 dotacji na łączną kwotę ponad 76 tys. zł.

Reklama

W tym roku mieszkańcy Lublina po raz pierwszy mogli korzystać z miejskiego dofinansowania do budowy domowego systemu do zatrzymywania deszczówki. Miasto przyznało 21 dotacji na łączną kwotę ponad 76 tys. zł. W 2021 roku będą zawierane kolejne umowy, tym bardziej, że Miasto przeznaczy na to 450 tys. zł, co pozwoli na zrealizowanie wszystkich złożonych do tej pory wniosków.
 
- Wśród mieszkańców Lublina największym powodzeniem cieszyły się inwestycje polegające na budowie odwodnienia oraz wolnostojących zbiorników naziemnych na deszczówkę. Instalacje, które powstały są różnorodne i bardzo pomysłowe. Tak pozyskaną wodę można wykorzystać w swoich gospodarstwach domowych do podlewania ogrodów, mycia samochodów i innych gospodarczych celów. W przyszłym roku program będzie kontynuowany - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
W ogłoszonym w 2020 roku naborze, z możliwości ubiegania się o miejską dotację skorzystało 129 mieszkańców. Wnioski mogli składać właściciele i osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina. Wysokość dofinansowania wyniosła 70% poniesionych kosztów kwalifikowanych, czyli maksymalnie 5 tys. zł na jedną nieruchomość. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina wraz z zasadami udzielenia dotacji można otrzymać w Wydziale Gospodarki Komunalnej, tel. 81 466 31 50.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.