Reklama

Reklama

Progi zwalniające przy ul. Sierpińskiego w Lublinie uspokoją szybkich kierowców?

Opublikowano: 24 stycznia 2021 07:00
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Progi zwalniające przy ul. Sierpińskiego w Lublinie uspokoją szybkich kierowców? - Zdjęcie główne

Progi zwalniające przy ul. Sierpińskiego w Lublinie uspokoją szybkich kierowców? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto planuje budowę progów zwalniających na terenie dzielnicy Dziesiąta. Warunkiem jest jednak zgodna Rady Dzielnicy. O poprawę bezpieczeństwa poprosił Piotr Choduń.

Reklama

Mieszkańcy mają dość szybkich i nieostrożnych kierowców

Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) - radny miejski napisał interpelację do prezydenta Żuka w sprawie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ul. Sierpińskiego (dzielnica Dziesiąta). Dodał, że mieszkańcy skarżą się na niebezpieczeństwo w tej okolicy. Sama ulica jest prostym, ponad kilometrowym odcinkiem drogi z dwoma pasami ruchu z licznymi skrzyżowaniami.

- Mieszkańcy tej dzielnicy zaniepokojeni są niebezpiecznymi zachowaniami kierowców na tej ulicy a mianowicie rozwijaniem zbyt dużej prędkości i niezachowywaniu ostrożności podczas kierowania pojazdem - napisał Piotr Choduń.

Dlatego poprosił o wykonanie analizy bezpieczeństwa i sprawdzenie, czy istnieje rzeczywiste zagrożenie, czy też jest to tylko subiektywne poczucie zagrożenia. Radny wnioskuje o zaproponowanie adekwatnych środków zaradczych. 

W planach są progi zwaalniające

Odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, który poinformował, że z uwagi na częste zgłaszanie przekraczania prędkości dozwolonej oznakowaniem lub prawem w różnych częściach miasta, wymagane jest wnikliwe analizowanie tematu jako, że nie jest możliwe realizowanie wszystkich napływających wniosków.

- Tak też przeprowadzona była analiza zasadności wprowadzenia dodatkowych ograniczeń prędkości na ul. Sierpińskiego pomimo, że w stanie istniejącym ulica objęta jest strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h, a kierowcy są zobowiązani do prowadzenia pojazdu zgodnie z istniejącym oznakowaniem - napisał Artur Szymczyk. 

Zaznaczył też, że aktualnie opracowana została koncepcja uspokojenia ruchu. Zakłada ona wybudowanie na ul. Sierpińskiego progów zwalniających z kostki betonowej, w tym progów przystosowanych do ruchu pojazdów ciężarowych na odcinku ulicy od ul. Abramowickiej do posesji Poczty Polskiej. Koncepcja będzie przesłana do Rdy Dzielnicy, bo takie urządzenia jak podkreslił Szymczyk - często mają wśród mieszkańców skrajne opinie. Dlatego Miasto poprosi Radę Dzielnicy, żeby ta podjęła stanowisko i uchwałę w temacie proponowanych rozwiązań.

- Po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Dzielnicy i zabezpieczeniu środków finansowych zostanie opracowany projekt stałej organizacji ruchu, który po uzyskaniu stosownych opinii będzie zatwierdzony i przekazany do realizacji - podsumowuje Szymczyk. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.