reklama
reklama

Powstała piosenka i klip "Na niebiesko" o autyzmie. Autorem jest student KUL [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Powstała piosenka i klip "Na niebiesko" o autyzmie. Autorem jest student KUL [WIDEO] - Zdjęcie główne

Powstała piosenka i klip "Na niebiesko" o autyzmie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Studet Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II nagrał piosenkę "Na niebiesko". To produkcja muzyczna o autyzmie. - Zachęcam Polaków do tego, aby "zaświecili na Niebiesko” i spojrzeli świadomie na zaburzenia ze spektrum w sposób prawidłowy, wolny od krzywdzących stereotypów - podkreśla Bartłomiej Duda, autor produkcji.
reklama

Bartłomiej Duda - student III roku psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II nagrał piosenkę oraz klip - "Na niebiesko". Inspiracją do stworzenia był miesiąc kwiecień, czyli miesiąc autyzmu.

- Przez tekst Bartłomiej przekazuje i uświadamia, czym tak naprawdę jest autyzm. Przekaz inny niż wszystkie. "Cała Polska na niebiesko” to popularna nazwa w środowisku osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także wśród praktyków, którzy pracują z takimi osobami oraz z ich opiekunami. 2 kwietnia określany jest mianem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, a cały kwiecień to miesiąc, kiedy na całym świecie przypada Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu - informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

Niebieski jest kolorem symbolizującym autystów. - Tym utworem otwieram również nowy rozdział w przygodzie nazwanej "Muzyka” i ze świeżutkim teledyskiem zachęcam Polaków do tego, aby "zaświecili na Niebiesko” i spojrzeli świadomie na zaburzenia ze spektrum w sposób prawidłowy, wolny od krzywdzących stereotypów - podkreśla Bartłomiej Duda.

W informacji o klipie na kanale w serwisie internetowym YouTube, autor napisał: "Zaburzenia ze spektrum to nie tylko autyzm, ale również zespół Aspergera czy zespół Retta. Autysta to nie schizofrenik ani psychopata. Pomimo swoich ograniczeń umysłowych, społecznych i komunikacyjnych, osoby z zaburzeniami ze spektrum potrafią żyć szczęśliwie w swojej rutynowej rzeczywistości”.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama