Reklama

Reklama

Poszukiwani Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Można zgłaszać kandydatów

Opublikowano: 19 marca 2021 15:55
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Poszukiwani Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Można zgłaszać kandydatów - Zdjęcie główne

- Tytuł Ambasadora to wyraz naszej wdzięczności za promowanie regionu na arenie krajowej i międzynarodowej - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Trwa nabór kandydatur do XXII edycji konkursu "Ambasador Województwa Lubelskiego” za rok 2020. O tytuł mogą ibiegać sie osoby, instytucje i firmy. Wśród dotychczasowych laureatów są m.in. Budka Suflera, Beata Kozidrak, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Reklama

Można zgłaszać kandydatów do XXII edycji konkursu "Ambasador Województwa Lubelskiego” za rok 2020. Tytuł przyznawany jest od 1999 roku przez Województwo Lubelskie osobom, instytucjom i firmom, które w ciągu minionego roku, poprzez swoją działalność, wniosły szczególny wkład w promocję regionu w kraju lub za granicą.

 

- Tytuł Ambasadora to wyraz naszej wdzięczności za promowanie regionu na arenie krajowej i międzynarodowej. Docenienie osiągniętych sukcesów naukowych, artystycznych, sportowych, gospodarczych, ale także tych w działalności społecznej - wyjaśnia Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

 

Prawo zgłaszania kandydatur mają: jednostki samorządu terytorialnego (rady gmin, miast i powiatów), organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze. Wniosek o przyznanie tytułu „Ambasador Województwa Lubelskiego” powinien zawierać dane kandydata: imię i nazwisko, bądź nazwę instytucji lub firmy, datę założenia (w przypadku firmy, instytucji) oraz szczegółowe uzasadnienie zgłaszanej kandydatury (udokumentowana charakterystyka osiągnięć, notka biograficzna).

 

Zgłoszenia kandydatur należy dokonać wyłącznie w formie elektronicznej (skan wraz z podpisem/pieczątką) oraz dodatkowo w wersji edytowalnej przesłać na adres: [email protected] Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. (81) 44 16 798, (81) 44 16 785. Kandydatów można zgłaszać do 16 kwietnia. Z kolei 8 maja zostaną podane wyniki - w trakcie uroczystej gali w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (gala odbędzie się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych). Laureaci otrzymają wtedy pamiątkowe statuetki.

Województwo Lubelskie ma już 66 honorowych Ambasadorów. Wśród nagrodzonych w poprzednich latach są m.in.: Budka Suflera, Beata Kozidrak, Anna Dąbrowska, Kabaret Ani Mru Mru, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, Zakłady Azotowe Puławy S.A., Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.