Reklama

Reklama

Pojawią się nowe drzewa w centrum Lublina

Opublikowano: 15 stycznia 2021 13:50
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Pojawią się nowe drzewa w centrum Lublina | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Śródmieściu pojawią się trzy nowe drzewa - dwa przy ul. Zesłańców Sybiru i jedno przy ul. Ewaneglickiej. Zostaną zasadzone w ramach jednego ze zwycięskich projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego, na który oddano 520 głosów.

Reklama

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października, a mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Kosztem 10 tys. zł miasto zrealizuje projekt "Zielone Śródmieście", na który oddano 520 głosów. Zakłada on nasadzenia drzew przy ul. Ewangelickiej i Zesłańców Sybiru. 

- Zieleń potrzebna jest każdemu z nas. Drzewa wpływają dobrze na nasze samopoczucie, obniżają temperaturę otoczenia, oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń - czytamy w opisie projektu. 

Przy ul. Zesłańców Sybiru w pasie zieleni po stronie Centrum Kultury, które znajduje się przy ul. Peowiaków, mają być zasadzone dwa drzewa. Natomiast przy ul. Ewangelickiej - w miejscu po wyciętym lata temu drzewie, stanie jedno. Gatunki drzew będą wskazane przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.