reklama
reklama

Pierwsi pracownicy UMCS w Lublinie zaszczepieni przeciwko COVID-19

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Pierwsi pracownicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. - Mam nadzieję, że wraz z postępującym procesem szczepień w Polsce i na świecie, w niedalekiej przyszłości będziemy mogli wrócić do tradycyjnego funkcjonowania na naszej uczelni, którego bardzo brakuje zarówno nauczycielom, jak i studentom - mówi jeden z zaszczepionych.
reklama

W Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ul. Langiewicza rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 uprawnionych pracowników UMCS, którzy zgłosili się do Narodowego Programu Szczepień. Łącznie chęć zgłosiło 1226 pracowników.

Pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca otrzymał m.in. dr Paweł Lesiński z Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych Wydziału Prawa i Administracji UMCS. 

- Zależało mi na tym, aby zaszczepić się jak najszybciej ponieważ wiem, jak bardzo groźny potrafi być wirus SARS-CoV-2. Zrobiłem to myśląc nie tylko o sobie, ale i również o mojej rodzinie czy przyjaciołach. Udział w akcji szczepień traktuję jako swojego rodzaju odpowiedzialność społeczną. Mam nadzieję, że wraz z postępującym procesem szczepień w Polsce i na świecie, w niedalekiej przyszłości będziemy mogli wrócić do tradycyjnego funkcjonowania na naszej uczelni, którego bardzo brakuje zarówno nauczycielom, jak i studentom - powiedział dr Lesiński zaraz po przyjęciu szczepionki. 
 
Kolejni pracownicy uczelni będą informowani indywidualnie (telefonicznie lub SMS) o wyznaczonym terminie szczepienia bezpośrednio przez punkt szczepień, który odpowiedzialny jest za ich organizację i przebieg. Wyznaczony termin szczepienia uzależniony będzie od liczby dawek szczepionki przekazanych do punktu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Jak podkreślają naukowcy, powszechny udział w szczepieniach daje szansę na opanowanie pandemii oraz szybszy powrót do funkcjonowania społecznego sprzed jej wybuchu. Zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama