Reklama

Reklama

Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na lubelskich ulicach. Chodzi o ul. Lipową, Gazową i Janowską

Opublikowano: 17 lutego 2021 14:02
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na lubelskich ulicach. Chodzi o ul. Lipową, Gazową i Janowską - Zdjęcie główne

Od poniedziałku zmiana w organizacji ruchu na trzech lubelskich ulicach. Chodzi o ul. Lipową, Gazową i Janowską | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Od poniedziałku (22 lutego) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach: Lipowej, Gazowej i Janowskiej. Ma to związek z remontem Al. Racławickich, budową Dworca Metropolitalnego i pracami w rejonie wiaduktu kolejowego.

Reklama

Zamknięcie ul. Lipowej jest związane z remontem Al. Racławickich i zostanie ona całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego na odcinku od Al. Racławickich do ul. Okopowej. Objazd wyznaczono ulicami: Krakowskie Przedmieście, Chopina i Okopową. Taka organizacja ruchu potrwa ok. 4-6 tygodni w tym czasie będą wymienione spalone elementy zbiornika retencyjnego oraz zostanie odbudowana nawierzchnia na fragmencie jezdni w obszarze prowadzonych prac.

Natomiast zmiana organizacji ruchu na ul. Gazowej wiąże się z budową Dworca Metropolitalnego i modernizacją układu drogowego w jego rejonie. Dlatego konieczne jest zamknięcie ul. Gazowej i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Pocztowej, Placu Dworcowym i ul. Dworcowej. Jednocześnie na tych ulicach oraz Młyńskiej prędkość jazdy będzie ograniczona do 30 km/h. 

- Zmiany obejmą również obsługę komunikacji miejskiej. Zdemontowane zostaną przystanki autobusowe przy ul. Gazowej oraz na Placu Dworcowym i zlokalizowane tymczasowo przy ul. Pocztowej (dojazd do ul. Krochmalnej) oraz Młyńskiej (dojazd do centrum oraz dla osób dojeżdżających do dworca PKP). Przy ul. Młyńskiej wyznaczono również przystanek dla komunikacji zamiejskiej. Z Placu Dworcowego będą mogły korzystać tylko i wyłącznie pojazdy TAXI, istniejący tam parking dla samochodów osobowych będzie nieczynny - informuje Justyna Góżdż z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

Na ulicach w pobliżu powstającego Dwroca, drogowcy przystąpią do przebudowy sieci podziemnych. Aktualnie na terenie budowy trwa rozbiórka znajdujących się tam budynków i z obiektów zdemontowano elementy azbestowe oraz wyburzono budynki z betonu i cegły. Potem będą rozbierane obiekty z konstrukcji stalowej. Póki co, rozebrano magazyn Banku Żywności i część budynków po Gaspolu. Dodatkowo zdemonotowano dach z dawnego dworca autobusowego.

Z kolei na ul. Janowskiej znowu zmieni się organizacja ruchu drogowego. Nastąpi zawężenie jezdni do jednego pasa, a ruch wahadłowy sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Utrudnienia potrwają do 27 lutego i mają związek z prowadzonymi przez PKP pracami w rejonie wiaduktu kolejowego.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.