Reklama

Reklama

O potencjale Ogrodu Botaniczego UMCS. Uczelnia przygotowała nagranie [WIDEO]

Opublikowano: 15 maja 2021 12:50
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Wikipedia

O potencjale Ogrodu Botaniczego UMCS. Uczelnia przygotowała nagranie [WIDEO] - Zdjęcie główne

Ogród Botaniczny UMCS | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W przygotowanym nagraniu wideo dr Grażyna Szymczak - dyrektor Ogrodu Botanicznego UMCS przybliża temat działalności naukowej oraz edukacyjnej Ogrodu i opowiada o planowanych na ten rok atrakcjach dla odwiedzających.

Reklama

Działalność naukowa i edukacyjna

Założony w 1965 roku Ogród Botaniczny UMCS gromadzi prawie 7000 gatunków i odmian roślin pochodzących z całego świata, które służą celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym. Kolekcje roślin wykorzystywane są w badaniach realizowanych przez pracowników naukowych UMCS oraz lubelskich i krajowych uczelni przyrodniczych oraz medycznych.

CZYTAJ TAKŻE: Ogród Botaniczny UMCS otwiera się na zwiedzających

Dr Grażyna Szymczak - dyrektor Ogrodu Botanicznego UMCS przybliża temat działalności naukowej oraz edukacyjnej Ogrodu Botanicznego UMCS i opowiada o planowanych na ten rok inicjatywach i atrakcjach dla odwiedzających.

- Badania naukowe, które prowadzimy w Ogrodzie i które prowadzą pracownicy innych instytucji, to szeroka tematyka. My skupiamy się tak naprawdę na roślinach dla nas najważniejszych, na roślinach zagrożonych wyginięciem w warunkach naturalnych, na roślinach objętych ochroną gatunkową. W naszym Ogrodzie zgromadzonych jest wiele takich gatunków - wyjaśnia dr Grażyna Szymczak, dyrektor Ogrodu Botanicznego UMCS. - Na przestrzeni ponad 30 lat zajmowaliśmy się wieloma gatunkami, które przywracaliśmy niejako naturze, bo nasze badania naukowe i działalność związane są z czynną ochroną przyrody, czynną ochroną gatunków szczególnie zagrożonych, chronionych na Lubelszczyźnie. Zajmujemy się również roślinami, które są pod ochroną w różnych miejscach w kraju, ale też na świecie. Jeśli nawet bezpośrednio nie badamy ich naukowo, to gromadzimy je w swoich zbiorach, aby o nich edukować, pokazywać je studentom - opowiada.

O potencjale Ogrodu Botaniczego - dr Grażyna Szymczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.