Reklama

Reklama

Nowi funkcjonariusze w lubelskim garnizonie

Opublikowano: 29 kwietnia 2021 07:47
Autor: red.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W szeregi lubelskiego garnizonu Policji wstąpiło 26 nowych funkcjonariuszy. Sześciu z nich złożyło ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektora Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe.

Reklama

W drugim w tym roku naborze w lubelskim garnizonie Policji zostało przyjętych 26 funkcjonariuszy. Wśród tej grupy mundurowych jest 20 mężczyzn i 6 kobiet. Z uwagi na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, ślubowania przyjętych do służby nowych stróżów prawa mają skromniejszy charakter i odbywają się w macierzystych jednostkach.

WSali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło sześciu nowych funkcjonariuszy. "Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” – to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki.

 

WIĘCEJ INFORMACJI Z LUBLINA ZNAJDZIESZ TUTAJ.

 

Młodych funkcjonariuszy powitał w naszych szeregach  Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – inspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe. Komendant pogratulował nowo przyjętym policjantom wyboru policyjnej drogi zawodowej życząc satysfakcji z wykonywania służby na rzecz obywateli.

Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród wielu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą komendy w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Lubartowie, Łęcznej, Opolu Lubelskim, Włodawie, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 18 dni temu | ocena +0 / -0

    swejk

    bez osłony prawnej przysługującej funkcjonariuszom trzeba być mocno uderzony w głowe ,żeby pracowac w policji